Powstanie film o koncertach Tye’a Trujillo z Kornem. Tata narratorem

Powiedzieć, że Tye Trujillo, 12-letni syn basisty Metalliki, ma dobry start w muzycznym biznesie, to za mało. 12-latek dopiero co zadebiutował na południowoamerykańskiej trasie z grupą Korn, a niedługo będzie mógł również zobaczyć swoje popisy na ekranie. W produkcji jest dokument o jego wspólnych występach z Kornem.

Choć z zewnątrz może wyglądać to tak, że Robert Trujillo, basista Metalliki, sam pcha syna w macki show-biznesu, każdy dookoła przekonuje, że jest dokładnie na odwrót.

– Nigdy nie zmuszałem go do muzyki. Zawsze podchodziłem do tego tak, że jeśli będzie chciał chwycić za instrument, świetnie, spróbuję mu pomóc – muzyczną pasję swojej latorośli komentował niedawno Robert Trujillo.

Teraz basista Metalliki będzie miał okazję, by o talencie syna powiedzieć nieco więcej. W produkcji jest bowiem dokument o wspólnych koncertach młodego Tye Trujillo z Kornem, które odbyły się wiosną tego roku. Robert Trujillo ma pojawić się w nim w charakterze narratora.

Film zrealizuje Sébastien Paquet, człowiek w szeregach Korna odpowiadający za produkcję video, sam film ma zaś nosić tytuł „Korn i cudowne dziecko”.

– Tye jest naprawdę muzycznym cudem – na łamach „Rolling Stone’a” pierworodnego Roberta Trujillo zachwala Sébastien Paquet. – Jego umiejętności na basie, zwłaszcza w stosunku do wieku, są po prostu niesamowite. Musi mieć to w DNA. Zawsze uderza w bas, ćwiczy, dużo jammuje i improwizuje. Nigdy nie widziałem kogoś tak przyklejonego do swojego instrumentu.

Data premiery dokumentu nie jest jeszcze znana. Jak przyznaje Robert Trujillo, cel przedsięwzięcia jest prosty: sprawić, by jak najwięcej młodych ludzi łapało za instrumenty.

– Mam nadzieję, że inne dzieciaki podchwycą klasyczne zespoły, metalowe, hardrockowe, jakiekolwiek tworzące prawdziwą muzykę. Wiem, że Tye to kocha i zamierza robić to ze swoimi kumplami. Przyszłość rock’n’rolla zależy od młodych – podsumował Robert Trujillo.

Przypominamy: obecnie Korn gra serię koncertów w Europie. Grupa wkrótce odwiedzi również Polskę. 15 sierpnia Jonathan Davis i reszta składu wystąpią na Festiwalu Legend Rocka w Dolinie Charlotty.

Koszulki, płyty, a także gadżety związane z Kornem znajdziecie na RockMetalShop.pl via [link]

Kicking off our Latin American tour in Bogota with Tye Trujillo.We love you, Colombia!Tickets: Korn.com/tour

Opublikowany przez Korn Wtorek, 18 kwietnia 2017

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV