Ponad 5 mln wzięło udział w ostatnich koncertach Guns N’ Roses

Kolejną, prawdopodobnie ostatnią odsłonę trasy Not In This Lifetime Tour rozpoczynają członkowie Guns N’ Roses. Organizująca trasę agencja Live Nation zebrała kilka liczb podsumowujących tournée.

Guns N’ Roses zawsze byli zespołem, który lubił rozmach. Po powrocie niewiele się w tej kwestii zmieniło. Podczas gdy Gunsi przygotowują się do ostatniej części trasy Not In This Lifetime Tour, odpowiadająca za produkcję tournée agencja Live Nation podaje liczby, jakie grupa wygenerowała od momentu rozpoczęcia Not In This Lifetime Tour. Jak zawsze w przypadku Guns N’ Roses skala robi wrażenie.

Do tej pory Axl, Slash i reszta składu zagrali w ramach Not In This Lifetime przeszło 140 koncertów, na których jak podaje Live Nation, zespół zobaczyło na scenie ponad 5 mln fanów (sic!). Czyni to Not In This Lifetime Tour jedną z największych tras koncertowych w historii. Ale to jeszcze nie koniec. Zespół czeka ostatnia transza koncertów – m.in. w Indonezji i w Chinach. Pierwszy odbędzie się 8 listopada w Dżakarcie.

Co dalej? Niewykluczone, że doczekamy w końcu płyty Guns N’ Roses. O możliwości jej wydania mówił niedawno Slash, udzielając wywiadu Los Angeles Times.

– Nie chcę mówić niczego, co sprawi, że ludzie pomyślą, że coś się dzieje, bo nic nie jest jeszcze postanowione. Ale myślę o tym. Wiem, że Axl też o tym myśli. Duff zresztą też. To jedna z tych rzeczy, których nie chcesz przyśpieszać i którym nie chcesz wyznaczać deadline’u. Pozwalasz sprawom się rozwijać. Stanie się, co ma się stać – ocenił Slash.

Warto odnotować, że o możliwości wydania przez Guns N’ Roses nowej płyty mówił niedawno również Richard Fortus, drugi gitarzysta w Guns N’ Roses.

– Zespół jest obecnie bardzo mocny i mam nadzieję, że to zrobimy. Sądzę, że wszyscy na to liczymy. Są w każdym razie takie plany – w kontekście nowego albumu Guns N’ Roses w 2017 r. wypowiadał się Fortus. – To zbyt dobre, żeby nie wydarzyło się w tym momencie.

Przypomnijmy: po raz ostatni w Polsce Guns N’ Roses wystąpili 9 lipca na wyremontowanym Stadionie Śląskim w Chorzowie.

Koszulki, płyty, a także najnowszą biografię Guns N’ Roses autorstwa Micka Walla znajdziecie na RockMetalShop.pl via [link]

fot. Raph PH (CC BY 2.0)

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV