Phil Anselmo w Polsce w 2020 z setem poświęconym Panterze

To prawdopodobnie ostatnie takie ogłoszenie koncertowe w tym roku. 4 sierpnia 2020 r. w Krakowie wystąpią Phil H. Anselmo & The Illegals. Zespół wykona specjalny set koncertowy A Vulgar Display Of Pantera.

W lipcu tego roku Phil Anselmo wraz z kapelą The Illegals wystąpili w Warszawie, dając mocny, szeroko komentowany koncert. Były wokalista Pantery w 2020 r. wróci do Polski. Koncert odbędzie się 4 sierpnia w klubie Studio w Krakowie. Na wydarzenie zaprasza agencja Metal Mind Productions.

Bilety w cenach 130/170 zł trafią do sprzedaży w poniedziałek, 23 grudnia, o godz. 10.00 na www.shop.metalmind.com.pl, Biletin.pl, eBilet.pl i Eventim.pl.

Fan horrorów, zapalony bokser oraz znakomity muzyk – Phil Anselmo już w wieku 19 lat został etatowym wokalistą Pantery i pozostał w szeregach tej kapeli praktycznie do samego końca to jest do 2003 r., kiedy to zespół rozwiązano. Pierwszym albumem Pantery z udziałem Anselmo był „Power Metal” z 1988 r., jednak dopiero kolejna płyta formacji, „Cowboys from Hell” (1990) odniosła sukces i przez wielu fanów uznawana jest za prawdziwy debiut kapeli. To na niej właśnie wykształtował się właściwy styl muzyczny zespołu. W 1992 r. ukazał się krążek, który uznany został za jedną z najlepszych metalowych płyt lat 90., album, który zdefiniował pojęcie groove metalu – „Vulgar Display of Power”. Wydany dwa lata później „Far Beyond Driven” był pierwszą płytą w historii ekstremalnego metalu, która zadebiutowała na 1 miejscu amerykańskiego Billboardu. Kolejne dwa studyjne krążki „The Great Southern Trendkill” i „Reinventing the Steel” ugruntowały pozycję grupy na metalowej scenie.

Już za czasów Pantery Anselmo stworzył projekt poboczny – Superjoint Ritual, z którym wydał 2 studyjne płyty, a w 1991 roku wspólnie z muzykami Pantery, Corrosion of Conformity, Crowbar i Eyehategod powołał do życia grupę Down, z którą wydał trzy znakomite albumy „NOLA” (1995), „Down II: A Bustle in Your Hedgerow” (2002) oraz „Down III: Over the Under” (2007). Artysta pojawiał się również w charakterze gościa na licznych płytach takich wykonawców jak Crowbar, Tony Iommi czy Anthrax oraz współtworzył liczne projekty muzyczne, w których realizował się również jako gitarzysta, basista, perkusista, tworząc muzykę o szerokim przekroju stylistycznym, od black metalu, przez hardcore punk po southern rocka.

Celebrując twórczość Pantery, Philip H. Anselmo & The Illegals przygotowali wyjątkowy set koncertowy A Vulgar Display Of Pantera, na który składają się kultowe numery Pantery, w tym „Walk”, „I’m Broken” czy „Mouth for War”.

Po merch Pantery, w tym koszulki, bluzy i płyty, zaglądajcie na RockMetalShop.pl via [link]

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV