„Paranoid” Black Sabbath doczeka się nowego wydania

Członkowie Black Sabbath świętują 50 lat kultowej płyty „Paranoid”. Z tej okazji w październiku wspólnie z wytwórnią BMG weterani z Sabs wznowią album, który powszechnie uważany jest za kamień milowy metalu.

Uznany za prekursora heavy metalu legendarny zespół z Birmingham w tym roku świętuje 50. rocznicę wydania płyty „Paranoid”. Mowa oczywiście o Black Sabbath, kapeli, którą kocha każdy metalhead.

Po sukcesie pierwszego albumu Black Sabbath z początku 1970 r. Ozzy Osbourne, Tony Iommi, Geezer Butler i Bill Ward powrócili jesienią tego samego roku z albumem „Paranoid”. Krążek zdobył ogromną popularność. Najpierw podbił listy przebojów w Anglii, by następnie sprzedać się w ponad 4 mln kopii w Stanach Zjednoczonych. Black Sabbath pojawili się na scenie rockowej w momencie nowego rozdania. Ich ciężkie, potężne brzmienie stanowiło totalne zaprzeczenie beztroskiego rock’n’rolla lat 60. Ozzy & Co. stworzyli dla siebie osobną kategorię. W ich ślady wkrótce poszły kolejne kapele. Tak rozpoczęła się metalowa rewolucja.

Czy pół wieku po oficjalnej premierze „Paranoid” może jeszcze nas czymś zaskoczyć? Jak najbardziej! W październiku do sklepów trafi wznowienie legendarnej płyty. Jeśli wierzyć zapowiedziom, będzie to „Paranoid” w wersji, jakiej nie znamy.

Wraz z BMG członkowie Black Sabbath przygotowali dwa wznowienia: składające się z pięciu winyli oraz wersję z czterema CD. Będą im towarzyszyć dwa nigdy nieopublikowane koncerty z 1970 r.

Szczegóły wydawnictw znajdziecie na stronie www.blacksabbathband.lnk.to/BSParanoid50PR

Przypomnijmy: w 2017 r. Black Sabbath zakończyli karierę, dając koncert w rodzinnym mieście. Historia grupy zakończyła się w wypełnionej po brzegi Genting Arenie w Birmingham, gdzie Anglicy zagrali swój ostatni koncert jako Black Sabbath.

Początki Black Sabbath sięgają 1968 r. Ostatnim albumem w dorobku zespołu jest „13” z 2013 r.

Merch Black Sabbath, w tym koszulki, bluzy i płyty znajdziecie na RockMetalShop.pl via [link]

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV