P.O.D. na koncercie w Polsce

Dobra wiadomość dla fanów nu metalu. Koncert w Polsce zapowiedziała właśnie grupa P.O.D. Amerykanie, którzy są obecni na scenie od blisko 30 lat, 21 czerwca wystąpią w warszawskiej Proximie.

Cztery płyty w pierwszej dziesiątce notowania Billboardu, kilkanaście znakomitych singli, trzy nominacje do nagrody Grammy oraz przeszło 12 mln sprzedanych albumów – tym może pochwalić się pochodząca z kalifornijskiego San Diego formacja P.O.D. (skrót ten rozwija się: Payable On Death).

Zespół powstał w 1992 r. Od tamtej pory nieprzerwanie są w nim perkusista, gitarzysta i śpiewający w chórkach Wuv Bernardo oraz wokalista Sonny Sandoval. Początki pamięta też gitarzysta prowadzący Marcos Curiel, który jednak na kilka lat rozstał się z P.O.D., aby powrócić do składu w 2006 r. Skład uzupełnia basista i śpiewający w chórkach Traa Daniels będący w grupie od 1994 r.

P.O.D. kojarzone jest z chrześcijańskim nurtem rocka, choć muzycy podkreślają, że ich przekaz jest uniwersalny. Muzyka P.O.D. oparta jest na soczystych, zapamiętywalnych riffach i chwytliwych refrenach o przebojowym potencjale. Zespół obficie korzysta z elementów innych gatunków, takich jak hip-hop czy reggae.

Przełomem w karierze P.O.D. był trzeci album „The Fundamental Elements of Southtown”, a status gwiazd dał im kolejny album „Satellite” z przebojowym singlem „Alive”. Nieźle radziły sobie też kolejne single z płyty: „Youth Of The Nations” i „Satellite”. Podobnych sukcesów komercyjnych grupa już nie odniosła, ale zawsze nagrywała wartościową i niezwykle szczerą muzykę.

Ostatnim albumem P.O.D. jest „Circles” z 2018 r. Z materiałem z płyty oraz wcześniejszymi evergreenami amerykańska formacja przyjedzie do Polski. Jej koncert odbędzie się 21 czerwca w klubie Proxima w Warszawie.

Biletów na koncert szukajcie na www.sklep.knockoutprod.net

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV