Ozzy Osbourne o ostatniej trasie z Black Sabbath. „Wyczuwałem złe wibracje”

Ozzy Osbourne od lat pozostaje aktywny pomimo zaawansowanego wieku. Muzyk ma przed sobą europejską trasę z Judas Priest, choć jeszcze niedawno żegnał się ze sceną wraz z Black Sabbath. Jak wspomina, ostatnia trasa z Sabs nie była dla niego dobrym okresem.

Wraz z Black Sabbath Ozzy Osbourne wyważył wiele drzwi, sam zespół zaś to niekwestionowana legenda. W jego szeregach nie zawsze jednak wszystko układało się dobrze. Relacje pomiędzy członkami Black Sabbath bywały napięte, co niejednokrotnie doprowadzało do przetasowań w składzie grupy. Jak przyznaje Osbourne, dawne niesnaski dały o sobie znać podczas jej pożegnalnego tournée, które zakończyło się w 2017 r.

– Nie był to dla mnie dobry czas – w rozmowie z serwisem The Inquirer wyznał Osbourne. – Spędziłem z Black Sabbath 9 czy 10 miesięcy, choć trzymaliśmy się od siebie z dala przez ponad 30 lat. Z nimi jestem tylko wokalistą. Solowo robię to, co chcę. Wyczuwałem złe wibracje z ich strony przez to, że jestem Ozzym. Ale nie wiem, kim do cholery miałbym być?

Mimo że kariera Black Sabbath została na dobre zakończona, Osbourne patrzy w przyszłość, podkreślając, że nie zamierza rezygnować z muzyki.

– To, z czym kończę, to robienie tego, co robię teraz, czyli jeżdżenie po świecie przez cały czas. Mam nadzieję, że ludzie zrozumieją, że nie jestem jeszcze na emeryturze – powiedział wokalista.

– Mam wnuki, z którymi chcę spędzać czas – otwarcie zaznaczył Osbourne, jednocześnie tłumacząc, że muzyka to dla niego więcej niż praca i dlatego chce kontynuować działalność solową. – Nie odbijam co rano karty. To nie jest moja praca, to moja pasja. To najlepsza rzecz, jaka mnie kiedykolwiek spotkała – zakończył legendarny wokalista.

Przypomnijmy: Ozzy Osbourne niedawno gościł w Polsce. Wokalsita był główną gwiazdą tegorocznego Impact Festivalu. Koncert odbył się 26 czerwca w Tauron Arenie Kraków.

Najbliższa trasa koncertowa byłego frontmana Black Sabbath, w którą wokalista wyruszy wraz z Judas Priest, niestety ominie nasz kraj. Aby zobaczyć dwie legendy metalu na jednej scenie, trzeba będzie pofatygować się do Niemiec, gdzie Osbourne i Judasi w lutym przyszłego roku zagrają serię czterech koncertów.

Koszulki i pełen merch Ozzy’ego Osbourne’a znajdziecie na RockMetalShop.pl via [link]

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV