Ozzy Osbourne, Asking Alexandria i inni wspierają Australię

Trwające pożary w Australii to jedna z największych katastrof ekologicznych ostatnich lat. Ogień pochłonął miliony istnień. W stronę Australii zwrócone są oczy całego świata, również świata muzyki rockowej/metalowej. Z Australijczykami solidaryzują się m.in. Ozzy Osbourne, członkowie Asking Alexandria i Fit for an Autopsy.

W wyniku największych od lat pożarów, które nawiedziły Australię, zginęło już ponad 20 osób, są też zaginieni. Gehennę przeżywa cały australijski ekosystem. Wciąż giną miliony zwierząt, których cierpienie dokumentują przerażające zdjęcia zwęglonych ciał, całymi seriami publikowane w mediach. Wymierają całe gatunki. To jedna z największych tragedii ostatnich lat.

Wobec ogromnego cierpienia, jakie niesie ze sobą ogień, obojętni nie pozostają również artyści. O pomoc dla Australii proszą także gwiazdy muzyki rockowej i metalowej.

„Trwające pożary niszczą społeczność Australii, pociągając za sobą straty ludzkie, gospodarstwa domowe, zniszczone firmy oraz ogromną ilość dzikiej przyrody. Jesteśmy wdzięczni wszystkim bezustannie pracującym strażakom i wolontariuszom” – na Facebooku pisze Ozzy Ozbourne, prosząc fanów o pomoc dla Australii.

Obojętny nie pozostaje również Serj Tankian z System of a Down.

„Australia płonie, a lato tam dopiero się zaczęło. Rok 2019 był rokiem rekordowych upałów i rekordowych suszy. Dziś temperatura poza Sydney wyniosła ponad 48ºC. Szacuje się, że 500 milionów zwierząt zginęło w wyniku trwających pożarów. Zginęło ponad 20 osób, a domy tysięcy zostały doszczętnie spalone” – wylicza Tankian i dodaje: „Wszystko to wciąż nie poskutkowało żadnym działaniem politycznym. Wciąż nie udaje nam się połączyć problemów klimatycznych z coraz bardziej ekstremalnymi zjawiskami pogodowymi i katastrofami ekologicznymi pokroju trwających pożarów w Australii. To musi się zmienić i musi się to stać teraz. Jestem myślami z Australijczykami oraz poszkodowanymi w pożarach.

Głos w sprawie zabrali również członkowie Asking Alexandria.

„Australia ma w naszych sercach specjalne miejsce. Kiedy byliśmy w tym pięknym kraju, zawsze byliśmy witani z otwartymi ramionami. Teraz czas, żebyśmy my wyciągnęli rękę do Australii” – piszą członkowie Asking Alexandria. – Jesteśmy zdruzgotani, widząc, co się dzieje. Jesteśmy głęboko zasmuceni, patrząc, jak tak piękny kraj doświadcza takiej tragedii. Rodzina Asking Alexandria zwraca się do was, żebyście dołączyli do nas, wpłacając taką kwotę, jaką możecie, klikając w poniższe linki. Jeśli nie możecie teraz tego zrobić, prosimy, rozważcie poświęcenie czasu i udostępnienie tych linków”.

Ciekawą formę wsparcia Australii wymyśliła deathcore’owa formacja Fit for an Autopsy. Amerykanie ogłosili wielką wyprzedaż merchu, przekazując cały dochód na rzecz lokalnych organizacji dobroczynnych. W ten sposób kapela błyskawicznie uzbierała ponad 6 tys. dolarów, pozbywając się zalegających w magazynie koszulek i innych zespołowych gadżetów.

Posty przytoczonych artystów udostępniamy poniżej.

Walka z siłami natury w Australii cały czas trwa. Strażacy wciąż walczą z ogniem. Środki na wsparcie Australijczyków w usuwaniu skutków katastrofy przyjmuje m.in. Czerwony Krzyż Australia.

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV