Ostatnie wykonanie „Paranoid”. Tak żegnali się Black Sabbath

Nowy materiał w listopadzie wydadzą Black Sabbath. Chodzi o DVD z ostatnim koncertem grupy, podczas którego Ozzy & Co. żegnali się ze sceną. Jest pierwsza zapowiedź wydawnictwa – oto prawdopodobnie ostatnie wykonanie „Paranoid” w wydaniu Sabs.

Dla wielu odmian metalu są jak Claude Monet dla impresjonizmu – ich riffy zdefiniowały gatunek, a ciężkie, powolne brzmienie okazało się kołem zamachowym nowego rozdziału rockowej historii. O ich pożegnalnym koncercie pisaliśmy na początku lutego. Choć wówczas nie brakowało spekulacji, że Black Sabbath mogą jeszcze wrócić do gry, wszystko jest już raczej przesądzone.

Na otarcie łez fanom pozostaje DVD z ostatnim koncertem Black Sabbath, który legendarny zespół dał 4 lutego w wypełnionej po brzegi Genting Arenie w Birmingham. Ostatnim numerem, jaki tego wieczoru zagrali Sabs, był superprzebój „Paranoid” – i to właśnie zapis tego utworu został opublikowany jako oficjalny singiel promujący pożegnalne wydawnictwo grupy.

Video możecie obejrzeć poniżej.

DVD „The End” trafi do sprzedaży 17 listopada.

Przypomnijmy: trasa „The End”, która zwieńczyła blisko 50-letnią działalność Black Sabbath, miała swój polski akcent. 2 lipca grupa wystąpiła w Tauron Arenie Kraków.

Zespół Black Sabbath powstał w 1968 r. Przez ostatnie 50 lat zapoczątkował wiele podgatunków muzyki metalowej, takich jak heavy- czy doom metal.

Ostatnim albumem w dorobku Black Sabbath jest „13” z 2013 r.

Koszulki, płyty i inne gadżety związane z Black Sabbath znajdziecie na RockMetalShop.pl via [link]

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV