Nudzicie się na kwarantannie? Metallica odpala stream koncertów

Nudzicie się na kwarantannie? Metallica przychodzi z pomocą. Zespół uruchomił nową serię koncertów „#MetallicaMondays”. Od teraz co poniedziałek metalowi giganci na swoich kanałach będą streamować koncerty.

Mało który zespół rozpieszcza swoich fanów nowymi treściami, jak robi to Metallica. Zespół regularnie publikuje w mediach społecznościowych fragmenty koncertów, ale w obliczu pandemii koronawirusa Amerykanie idą o krok dalej. Od teraz co poniedziałek grupa będzie nadawać całe koncerty na Facebooku oraz YouTube.

„Podczas gdy każdy z nas robi swoje, nie wychodząc z domu, doszliśmy do wniosku, że brakuje nam muzyki w wersji live. Co powiedzielibyście więc na nasze koncerty na społecznie odpowiedzialną odległość? Nie chcemy zabrzmieć banalnie, ale teraz bardziej niż kiedykolwiek jesteśmy w tym wszyscy razem, a utrzymanie kontaktu to sposób na poradzenie sobie z tym. Wychodząc z tego założenia, dostarczymy wam nasze koncerty w wersji bardziej kanapowej” – wyjaśnia zespół.

Na pierwszy ogień poszedł koncert ze Slane Castle (Irlandia), który Metallica zagrała w czerwcu 2019 r. Kolejny stream w najbliższy poniedziałek.

Członkowie Metalliki tymczasem nie tracą czasu. Kirk Hammet zapowiedział już, że domową kwarantannę zamierza wykorzystać w twórczy sposób, pisząc riffy na nowy album Metalliki. Wszystko po to, by kiedy pandemia się skończy, wrócić pełną parą. Zespół nie odwołuje koncertów, a jedynie je przekłada. Jeśli koronawirus przestanie straszyć w drugiej połowie roku, w grudniu Metallica zaatakuje Amerykę Południową. Co dalej? Czas pokaże.

Ostatni koncert metalowej legendy w Polsce miał miejsce w sierpniu 2019 r. na Stadionie Narodowym w Warszawie.

Koszulki i gadżety związane z Metallicą znajdziecie na RockMetalShop.pl via [link]

fot. R. Arvesen (CC BY-SA 2.0)

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV