Nowy utwór i koncerty Sinoptik. „Najlepszy nowy zespół na świecie”

Ta kapela to najlepszy przykład na to, że za naszą wschodnią granicą nie brakuje utalentowanych rockmanów. Nowy utwór i teledysk udostępnia Sinoptik, prawdopodobnie najlepszy młody zespół na świecie, który lada dzień przyjedzie do Polski.

Pisząc, że Sinoptik to prawdopodobnie najlepszy młody zespół na świecie, bynajmniej nie żartujemy. Za taki Sinoptik uznało jury międzynarodowego konkursu Global Battle of the Bands, który chłopaki wygrali w zeszłym roku.

Sinoptik tworzą Dima Sinoptik, Dima Frosby i Victor Gerchev. Grupa pochodzi z Doniecka na Ukrainie. Jej kariera rozwija się światowo. Zespół zdobywa coraz większe uznanie poza rodzinnym krajem – również w Polsce, gdzie zagrał niedawno z grupą Radioslam (koncert odbył się 21 kwietnia br.).

W ich twórczości pobrzmiewają echa dokonań Led Zeppelin, a także współczesnych bandów (m.in. Tame Impala i QOTSA). Sinoptik wciąż jednak eksploruje coraz to nowe obszary, posiłkując się kosmicznymi, odjechanymi syntezatorami, nie odżegnując się przy tym od oldschoolowych, stonerowych fuzzów – tak jak w najnowszym utworze „Standalone Syndrome”.

Klip do „Standalone Syndrome” możecie sprawdzić poniżej.

Jeśli wam się podoba – polecamy albumy „16/58” i „Interplanet Overdrive”, dwa ostatnie wydawnictwa Ukraińców. Polecamy również ich nadchodzące koncerty w Polsce: w Bielsku-Białej (21 września), Krakowie (22 września), Warszawie (23 września) i we Wrocławiu (24 września).

Sinoptik znajdziecie na Facebooku via [link]

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV