Nowy utwór Deep Purple. „Throw My Bones”

Nowy album Deep Purple nadchodzi. Legendarni rockmani, którzy niedawno ogłaszali definitywne zakończenie działalności, przygotowują się do premiery kolejnej płyty. Promuje ją singiel „Throw My Bones”.

Rockowym gigantom z Deep Purple trudno zejść ze sceny. Po wydaniu płyty „InFinite” w 2017 r. i zagraniu towarzyszącej jej trasy The Long Goodbye Tour grupa miała odejść na zasłużoną emeryturę. Na to jednak się nie zanosi. Purple mają przed sobą kolejną trasę, a jakby tego było mało, w czerwcu ukaże się ich nowy album „Whoosh”.

Na kanale earMUSIC, wydawcy Deep Purple, pojawił się właśnie pierwszy singiel promujący planowane wydawnictwo. Najnowszą kompozycję angielskich weteranów możecie sprawdzić poniżej.

„Whoosh” trafi do sklepów 12 czerwca. Album będzie składał się z 13 premierowych utworów. Członkom Deep Purple pomógł je wyprodukować znany ze współpracy m.in. z Kiss Bob Ezrin.

– Robienie muzyki zawsze sprawiało nam radość. Mamy niesamowity luksus, że nasza publiczność jest bardzo oddana – komentuje Steve Morse, gitarzysta Deep Purple.

– Uważam, że zawsze było w nas pragnienie, żeby iść naprzód, nie powtarzać się – dodaje basista Ron Glover. – Jasne, jesteśmy tymi samymi muzykami, więc brzmienia mogą być podobne. Ale jeśli chodzi o pisanie piosenek, moim zdaniem dużo zespołów nie robi tego dobrze. Mówią o występowaniu i „hakach”, ale dla mnie komponowanie utworu to coś więcej. Zawsze staraliśmy się pisać zróżnicowane rzeczy. Jeśli próbujesz kopiować samego siebie, istnieje niebezpieczeństwo, że będziesz swoją własną parodią. My zawsze próbowaliśmy iść naprzód.

Przypomnijmy: jesienią czeka nas kolejny koncert Deep Purple. Grupa 14 października wystąpi w łódzkiej Atlas Arenie.

Dyskografię Deep Purple zamyka „InFinite”, album wydany w 2017 r., który dla zespołu miał być pożegnaniem z fanami. Od czasu premiery płyty kultowa formacja zagrała kilka długich serii pożegnalnych występów. Z Polskimi fanami Deep Purple żegnali się trzykrotnie. Po raz ostatni 3 grudnia ubiegłego roku w Krakowie, wcześniej – 1 lipca 2018 r. w Krakowie i 23 maja 2017 r. w Łodzi.

Merch Deep Purple znajdziecie na RockMetalShop.pl via [link]

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV