Nowy projekt wokalisty Skillet „Z metalowym charakterem”

Nowy projekt rozkręca John Cooper, frontman grupy Skillet. Pierwszy singiel jego Fight The Fury jest już w sieci. „Byłem zaskoczony, kiedy jeden z moich przyjaciół z zespołu Korn stwierdził:, że to naprawdę ciężkie” – komentuje Cooper.

Dowodzona przez Johna Coopera formacja Skillet w ostatnich latach odniosła liczne sukcesy, sprzedając ponad 12 mln egzemplarzy swoich wydawnictw, a także dwukrotnie zdobywając nominację do nagrody „Grammy”. Wielu wyszłoby z założenia, że należy kuć żelazo póki gorące, ale Cooper najwyraźniej uznał, że to idealny moment na stworzenie projektu pobocznego.

– Jestem nakręcony możliwością zaprezentowania Fight The Fury – mówił niedawno wokalista Skillet, przedstawiając swój nowy zespół. – To oblicze mnie i mojej muzyki, którego często nie pokazuję. Przypomina mi o momencie, gdy pierwszy raz usłyszałem metal i tym, dlaczego pokochałem tę muzykę. Jest surowa, szczera i emocjonalna.

W międzyczasie do sieci trafił pierwszy singiel Fight The Fury pt. „My Demons”, którego odsłuch udostępniamy poniżej.

– Byłem zaskoczony, kiedy jeden z moich przyjaciół z zespołu Korn stwierdził:, że to naprawdę ciężkie – komentuje Cooper. – Inni mówili nawet: „To cięższe niż Skillet”. Myślę, że rzeczywiście tak jest, ale Skillet również brzmi ciężko. W Skillet też pojawiają się mocne momenty, natomiast jest dużo innych elementów. W naszych utworach jest sporo popu, sporo elektroniki – dużo nowoczesnych, miejskich beatów.

– Fight The Fury to projekt z metalowym charakterem. Większą rolę odgrywa w nim krzyk. Lubię to, że w jednym utworze są np. trzy solówki. Kiedy dorastałem, to się liczyło – im więcej solówek, tym lepiej. Teraz raczej nie akceptuje się takiego podejścia. Podsumowując, to bardziej gniewna muzyka. Niektórzy fani Skillet powiedzą, że to za mroczne. Mimo to liczę, że polubią Fight The Fury, choć na pewno znajdą się fani, dla których to będzie za dużo, za dużo agresji, za dużo wściekłości – zakończył Cooper.

Jeszcze w tym roku Cooper zaliczy pierwszą trasę z Fight The Fury. Tournée odbędzie się na terenie Rosji.

Przypomnijmy: „Unleashed”, ostatni album Skillet, ukazał się 5 sierpnia 2015 r. Promujący go singiel „Feel Invincible” był ósmym najczęściej streamowanym rockowym utworem w USA w 2017 r.; w chwili obecnej utwór ma ponad 100 mln odsłuchań na Spotify.

Aktualny skład Skillet tworzą John Cooper, Korey Cooper, Jen Ledger i Seth Morrison.

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV