Nowy podcast Łukasza Orbitowskiego o metalu. „Metale szlachetne”

Najbardziej znany pisarz wśród metalowców i najbardziej znany metalowiec wśród pisarzy odpala nowy projekt. Łukasz Orbitowski zaprasza na poświęcony subkulturze metalowej podcast „Metale szlachetne”.

Łukasz Orbitowski, pisarz, dziennikarz i zadeklarowany metalowiec, w swoim nowym projekcie koncentruje się na tym ostatnim aspekcie swoich zainteresowań. Orbitowski bierze na warsztat szeroko pojętą subkulturę metalową. Będą goście, będą opowieści, ale przede wszystkim wejście w, jak mówi sam autor, „dziwny, śmieszny, straszny, głupi, a jednak bardzo mądry, bajkowy, absolutnie fascynujący świat muzyki metalowej”.

– Chciałem zrobić podcast o metalu, ale nie o muzyce. Dla wszystkich, a nie jedynie dla metali – komentuje Orbitowski.

Zapowiedź podcastu udostępniamy poniżej.

W pierwszym odcinku, który jest już dostępny w Audiotece, Orbitowskiemu towarzyszy Michał Stępień znany z takich zespołów, jak Medico Peste, Mord’A’Stigmata czy Mgła. Na pierwszy ogień idzie najbardziej nieprzejednany odłam metalu, czyli black metal.

Orbitowski i Stępniak próbują ukuć wspólną definicję black metalu, odchodząc jednak od makijaży, wyświechtanej figury Szatana itp.Dla fana tej muzyki może to być ciekawa rozmowa dwóch weteranów sceny. Czy osoba nie znająca tematu znajdzie tam coś dla siebie? Czy prawie 10 min blackmetalowego utworu Medico Peste na koniec nie odstraszy słuchaczy? Trzeba posłuchać i przekonać się samemu!

Premierowy odcinek „Metali Szlachetnych” pojawi się w piątek, 11 września, a kolejne będą ukazywać się w Audiotece w każdy piątek. Przez miesiąc podcast dostępny będzie za darmo. Później bez dodatkowych opłat będą mogli go słuchać subskrybenci Audioteka Klub. W drugim odcinku Orbitowski spotka się z Piotrem „Peterem” Wiwczarkiem z Vader.

fot. A. Krysiuk (Łukasz Orbitowski/Facebook)

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV