Nowy album Toola w 2019. „Jesteśmy coraz bliżej”

Nowe wieści w sprawie długo wyczekiwanej płyty Toola przekazuje Maynard James Keenan. „Przed nami długa droga, ale jesteśmy coraz bliżej” – zapewnia wokalista, zostawiając fanom wiadomość na Twitterze.

Wygląda na to, że Tool pozazdrościł Guns N’ Roses posiadania w dorobku najdłużej wydawanego albumu wszech czasów. Na nowy longplay zespołu fani czekają przeszło 12 lat, choć plotki na jego temat krążą od dawna. Czy coś się w tej kwestii ruszyło?

Grupa pozostaje powściągliwa w dzieleniu się jakimikolwiek informacjami na temat planowanej płyty. Tym razem jednak na jej temat wypowiedział się Maynard James Keenan.

„Adam Jones jest na zaawansowanym etapie z gitarami. Następnie nagramy wokale. Chwila przerwy. Poprawki. Miks. Poprawki. Następne poprawki. Master. Poprawki. Kolejne poprawki. Przed nami długa droga, ale jesteśmy coraz bliżej” – za pośrednictwem Twittera poinformował Maynard James Keenan.

Tweet wokalisty Toola kończy hasztag „#2019”. Czy zatem w przyszłym roku czeka nas premiera wyczekiwanego krążka? Wszystko na to wskazuje.

Przypomnijmy: w kwietniu tego roku Tool podzielił się pierwszym od ponad 10 lat fragmentem nowej muzyki. Jak komentowali członkowie grupy, rozmawiając z fanami podczas niedawnych warsztatów Tool Music Clinics, żaden z utworów na nowym albumie Toola nie będzie miał mniej niż 10 min. Z fragmentami nowych utworów grupy miał już okazję zapoznać się Tom Morello, a także nasz rodak, Adam „Nergal” Darski, który bliskie spotkanie z Toolem i jego nowym materiałem opisał jako „niezwykłe doświadczenie”.

Producentem najnowszej płyty zespołu ma być Joe Baresi.

Jak na razie ostatnim wydawnictwem w dorobku Toola pozostaje „10,000 Days” z 2006 r.

Merch Toola, w tym bestsellerowe koszulki i bluzy, znajdziecie na RockMetalShop.pl via [link]

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV