Nowy album Slasha w przyszłym roku. „Dużo nowej muzyki nadchodzi”

Slash przyzwyczaił nas już do tego, że poważnie traktuje karierę solową. Wszystko wskazuje na to, że w przyszłym roku gitarzysta Guns N’ Roses wyda kolejny album. Informację przekazał współpracujący z muzykiem basista Todd Kerns.

Już w ubiegłym roku Slash zapowiadał, że jego priorytetem jest praca nad nowym materiałem Guns N’ Roses. W międzyczasie gitarzysta kilka razy napomknął, że regularnie odwiedza studio nagraniowe Axla Rose’a. Muzyk nie zaniechał jednak tworzenia na potrzeby solowego projektu z Mylesem Kennedym i The Conspirators. Jeśli wierzyć temu, co napisał na Instagramie jego współpracownik, basista Todd Kerns, przyszły rok przyniesie nowy album Slasha, Mylesa Kennedy’ego i The Conspirators.

„Dużo nowej muzyki nadchodzi” – zapowiedział zaangażowany w kilka projektów Kerns.

„Nowy materiał Alter Bridge w przyszłym miesiącu. Nowy solowy album Mylesa Kennedy’ego w 2021 plus Slash, Myles Kennedy i The Conspirators” – oznajmił basista, przy okazji wyliczając kilka innych premier.

Premiera ostatniej płyty Slasha, Mylesa Kennedy’ego i The Conspirators miała miejsce w 2018 r. Mowa o albumie „Living The Dream”, czwartym wydawnictwie nagranym w tym składzie.

Slash w ostatnich miesiącach nie narzeka na nudę. Muzyk wprawdzie musiał porzucić koncertowe plany, podobnie jak wiele innych gwiazd, ale realizuje się na innych polach. Gitarowy filar Guns N’ Roses wspólnie z firmą Jersey Jack Pinball stworzył niedawno własną wersję pinballa nawiązującą do trasy Not In This Lifetime. Oprócz tego Slash cały czas jest zaangażowany w tworzenie nowego materiału Guns N’ Roses. Czy doczekamy się go w najbliższym czasie? To raczej mało prawdopodobne. Gunsi są znani z tego, że w studiu nie lubią się śpieszyć, a poza tym trudno sobie wyobrazić, by jeden z najbardziej wyczekiwanych albumów rockowych ostatnich lat mógł ujrzeć światło dzienne w dobie pandemii…

Przypomnijmy: Guns N’ Roses mieli pojawić się w Warszawie 17 czerwca, ale europejska trasa legendarnych rockmanów z oczywistych względów nie doszła do skutku.

Amerykanie zamierzają wrócić do Europy w przyszłym roku. Jeśli rzeczywiście tak się stanie, najprawdopodobniej ominą Polskę. W rozpisce uwzględniającej nowe daty europejskich koncertów, która pojawiła się na oficjalnej stronie Guns N’ Roses, nie ma Warszawy ani żadnego innego polskiego miasta. Przynajmniej jak na razie.

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV