Nowy album Rammstein coraz bliżej. Miks jeszcze w 2018

Długo wyczekiwany album Rammstein jest już na ukończeniu. Richard Kruspe, gitarzysta grupy, zdradził, że jeszcze w tym roku rozpocznie się miks płyty. Całość ma być gotowa na początku 2019 r.

Garść świeżych informacji z obozu Rammstein Richard Kruspe przekazał, udzielając wywiadu portalowi United Rock Nations w ramach promocji najnowszej płyty Emigrate, pobocznego projektu gitarzysty Rammstein.

Jak zdradził muzyk, w grudniu rozpocznie się proces miksu najnowszego materiału niemieckich gigantów industrialnego metalu. Miksem zajmie się Rich Costey, producent współpracujący m.in. z Muse i Rage Against The Machine. Jeśli chodzi o nagrania, wszystko jest już na ukończeniu. Kruspe zapewnił, że zostały ostatnie szlify.

– Dla mnie proces tworzenia tej płyty był czymś, z czego jestem bardzo zadowolony. Udało nam się odbudować pewien rodzaj szacunku, który utraciliśmy w przeszłości – wyjaśnił muzyk. – Przypominało mi to trochę to, jak było na początku Rammstein. Muzycznie jest bardziej bogato, jeżeli chodzi o melodie i harmonie. Zależało mi na tym, bo w przeszłości kiedy mówiło się o Rammstein, każdy zwracał uwagę na całe to show, ogień itd. Nikt nie mówił o muzyce, co dla mnie jako dla autora muzyki, było jak policzek. To dla mnie ważne, że zrobiliśmy krok naprzód.

– Powiedziałbym, że to Rammstein w wersji 3D – podsumował Kruspe.

Przypomnijmy : ostatnim wydawnictwem Rammsteina jest wydane w maju koncertowe DVD „Rammstein: Paris”.

W Polsce Rammstein wystąpi 24 lipca na Stadionie Śląslim w Chorzowie. Wydarzenie będzie częścią trasy promującej nowy album grupy.

Koncert znajdziecie w naszej najnowszej rozpisce koncertów na przyszły rok.

Płyty, koszulki oraz książkę „Rammstein – Die Band” autorstwa Łukasza Dunaja, znajdziecie na RockMetalShop.pl via [link]

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV