Nowy album Pearl Jam oficjalnie zapowiedziany. „Gigaton”

Fani Pearl Jam mają powody do radości. Tajemnicze zapowiedzi, które w ostatnich dniach pojawiły się na profilu grupy, okazały się początkiem promocji nowej płyty grupy. Album „Gigaton” trafi do sklepów 27 marca.

Od premiery „Lightning Bolt”, ostatniej płyty Pearl Jam, minęło siedem lat. Zespół uznał, że najwyższy czas zaprezentować coś nowego. To już pewne: w tym roku czeka nas premiera jedenastej płyty legendy sceny Seattle. 27 marca do sklepów trafi „Gigaton”, najnowszy album Pearl Jam.

Jak rozumieć tytuł płyty? Odpowiedź przynosi okładka przedstawiająca topniejący lodowiec. Ilość topniejącego lodu mierzy się w gigatonach, co najprawdopodobniej można potraktować jako zapowiedź tego, że w nowych utworach nie zabraknie wątku ekologii, będącej obecnie jednym z najczęściej komentowanych tematów.

Co na temat płyty „Gigaton” ma do powiedzenia sam zespół?

– Robienie tej płyty było długą podróżą – opowiada Mike McCrady, gitarzysta Pearl Jam. – Emocjonalnie była to momentami podróż mroczna i zagmatwana, ale była to też ekscytująca i pełna eksperymentów droga do muzycznego odkupienia. Praca z kolegami z zespołu nad „Gigaton” dała mi miłość, świadomość i wiedzę o potrzebie relacji międzyludzkich w dzisiejszych czasach.

Oficjalna zapowiedź najnowszego wydawnictwa Pearl Jam udostępniamy poniżej.

Z materiałem z płyty „Gigaton” Pearl Jam 13 lipca wystąpi w Krakowie. Koncert odbędzie się w Tauron Arenie w Krakowie.

Wydarzenie organizuje agencja Live Nation.

Płyty Pearl Jam, koszulki oraz inne gadżety związane z zespołem znajdziecie na RockMetalShop.pl via [link]

fot. Danny Clinch

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV