Nowy album Five Finger Death Punch w 2020. „F8”

Amerykanie z Five Finger Death Punch odsłaniają karty. Ich ósmy album pt. „F8” trafi do sklepów 28 lutego 2020 r. Zespół udostępnił pierwszy singiel promujący krążek. „To utwór o alkoholizmie” – singiel „Inside Out” komentuje Ivan Moody.

Five Finger Death Punch wrócili z dalekiej podróży, zostawiając za sobą dawne problemy, w tym chorobę alkoholową Ivana Moody’ego, która o mały włos nie doprowadziła do rozpadu grupy. Na początku przyszłego roku zespół wyda album, mający być dla Five Finger Death Punch nowym początkiem.

To już pewne: premiera „F8”, ósmej płyty metalowców z Las Vegas, odbędzie 28 lutego. Znajdzie się na nim 15 premierowych utworów, w tym „Inside Out”, jeszcze gorący pierwszy singiel promujący „F8”.

– To pierwsza rzecz, jaką napisałem po tym wszystkim – w niedawnym wywiadzie dla miesięcznika „Metal Hammer” o „Inside Out” opowiadał Ivan Moody, odnosząc się do choroby alkoholowej, z którą musiał się zmierzyć.

– Wreszcie mogę wyrzucić z siebie te emocje w terapeutyczny sposób. To utwór o alkoholizmie, o mojej rodzinie, o kolegach z zespołu. To utwór o tym, kiedy patrzysz w lustro i mówisz: „Stary, musisz to zrobić. Inaczej nikt się już nie pojawi”.

– Nie było łatwo nagrać ten album – w tym samym wywiadzie stwierdził wokalista Five Finger Death Punch. – Ciągle ktoś się poddawał, jeden chciał zwolnić drugiego, komuś nie podobało się, jak funkcjonuje ktoś inny. To wszystko dzieje się na porządku dziennym, ale gdyby nie było na tej drodze nierówności, pewnie byłby to gówniany materiał.

Świeżo opublikowany singiel „Inside Out” możecie odsłuchać poniżej.

Przypomnijmy: dyskografię Five Finger Death Punch zamyka wydany w 2018 r. album „And Justice For None”.

„And Justice For None” to ostatni album nagrany z perkusistą Jeremym Spencerem, który opuścił zespół przez problemy z kręgosłupem. Spencer po rozstaniu z Five Finger Death Punch wstąpił do policji, jego miejsce w zespole zajął zaś bębniarz Charlie „The Engine” Engen.

Five Finger Deth Punch wystąpią w Polsce wraz z Megadeth i Bad Wolves 12 lutego 2020 r.

Licencjonowany merch Five Finger Death Punch, w tym koszulki, kubki i inne gadżety, znajdziecie na RockMetalShop.pl via [link]

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV