Nowo odkryte gatunki zwierząt morskich nazwane na cześć Arch Enemy

Jeśli uważacie, że naukowcy nie słuchają metalu, jesteście w błędzie. Europejski paleontolog Ben Thuy i zoolog Sabine Stöhr nazwali dwa nowo odkryte prehistoryczne gatunki zwierząt morskich nazwami zainspirowanymi zespołem Arch Enemy.

Rzadko mamy okazję pisać na tematy jakkolwiek związane z nauką, ale tym razem jest ku temu powód.

Analizując wykopane na terenie Niemiec skamieliny, naukowcy Ben Thuy z Muzeum Historii Naturalnej w Luksemburgu i Sabine Stöhr ze Szwedzkiego Muzeum Historii Naturalnej dokonali odkrycia dwóch nieznanych wcześniej prehistorycznych gatunków szkarłupni. Jak donosi „Revolver Mag”, oba okazy doczekały się nazw związanych z zespołem Arch Enemy – wszystko za sprawą badaczy, którzy lubią twórczość grupy.

I tak oficjalna nazwa pierwszego z nowo odkrytych gatunków to „Melusinaster arcusinimus” (łacińskie tłumaczenie nazwy Arch Enemy). Drugi zaś to „Melusinaster alissawhitegluzae”, nazwany tak na cześć Alissy White-Gluz, wokalistki szwedzkiej formacji.

„Za bycie inspirującą osobą i aby oddać cześć intensywności, autentyczności i pasji, jaką przekazuje w swoim potężnym wokalu” – czytamy komentarzu do nazwy „Melusinaster alissawhitegluzae” na stronie Muzeum Historii Naturalnej w Paryżu.

Przypomnijmy: formacja Arch Enemy promuje obecnie album „Will to Power”, drugie wydawnictwo nagrane z Alissą White-Gluz. Z materiałem z płyty w najbliższych miesiącach zespół wystąpi w Polsce trzykronie: 16 czerwca w klubie Kwadrat w Krakowie, dzień później w gdańskim klubie B90 oraz na tegorocznym Pol’and’Rock Festivalu.

Merch Arch Enemy, w tym bestsellerowe wzory koszulek, znajdziecie na RockMetalShop.pl via [link]

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV