Niepublikowane nagranie Nirvany trafiło do sieci. Koncert w sklepie RTV

Gratka dla fanów Nirvany. Do sieci wyciekło niepublikowane dotąd nagranie z osobliwym koncertem zespołu w sklepie ze sprzętem RTV. Nie spodziewajcie się dobrej jakości obrazu ani tym bardziej dźwięku (Kurt na nagraniu ma zaledwie 21 lat) – ale i tak warto to zobaczyć!

Założona w 1987 r. w Aberdeen w stanie Waszyngton Nirvana nie od razu brzmiała tak, jak na „Nevermind”, „In Utero” czy nawet „Bleach”. Jeśli macie co do tego jakiekolwiek wątpliwości, to nagrania rozwieje je raz na zawsze.

Film z nigdy nieudostępnionym na żadnym nośniku koncertem Nirvany w sklepie RadioShack w Aberdeen, który nieoczekiwanie trafił na YouTube, to dowód na to, że gwiazdy z nieba nie spadają – a przynajmniej nie gwiazdy rocka (Ziggy Stardust jest poza konkurencją). Na pochodzącym z 1988 r. nagraniu widać bowiem, że po pierwszych kilku miesiącach wspólnego grania Nirvana, wówczas występująca z Dalem Croverem z Melvins pod nazwą Ted Ed Fred, nie do końca jeszcze potrafiła grać. Czy mimo to w młodym podówczas zespole widać było potencjał? Powstrzymujemy się od wydawania opinii – sami oceńcie.

Video udostępniamy poniżej.

Przypomnijmy: Nirvana działała w latach 1987-1994. Grupa wydała 3 albumy studyjne, z których każdy pokrył się platyną. Dynamicznie rozwijającą się karierę Nirvany przerwała nagła śmierć jej lidera, Kurta Cobaina.

Ostatnią piosenką nagraną przez Nirvanę przed śmiercią Cobaina był utwór „You Know You’re Right”, napisany w styczniu 1994 r. Utwór ukazał się w 2002 r. zgodnie z wolą żony muzyka, Courtney Love.

Płyty Nirvany, a także pełen merch zespołu – od naszywek po koszulki i inne gadżety – znajdziecie na RockMetalShop.pl via [link]

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV