Nie tylko Rise of the Northstar. Fiddler’s Green kolejnym wykonawcą Pol’and’Rock

Nie tylko francuska formacja Rise of the Northstar, o której koncercie już informowaliśmy, dołączyła do obsady Pol’and’Rock Festival. Line-up zasilają również Niemcy z Fiddler’s Green.

Oprócz koncertu charakterystycznych Francuzów z Rise of the Northstar, na Pol’and’Rock Festival zagra także celtic folkowa grupa Fiddler’s Green, której koncert Jerzy Owsiak zapowiedział w poniedziałkowej audycji „Zaraz Będzie Ciemno” w Antyradiu.

Niemiecka kapela będzie świętowała okrągłą, trzydziestą rocznicę twórczości wraz z publicznością Pol’and’Rock. Fiddler’s Green to kolejna gwiazda festiwalu, która czerpie inspirację z irlandzkiej muzyki folkowej.

Zespół Fiddler’s Green powstał w 1990 r. w niemieckim mieście uniwersyteckim Erlangen z inicjatywny grupy miejscowych studentów zafascynowanych brzmieniem irlandzkiej muzyki folkowej. Pierwszy album zespołu „Fiddler’s Green” ukazała się w 1992 r.

Członkowie zespołu określają swoje brzmienie jako irish speedfolk — unikając terminów takich, jak folk rock czy irish folk. Fiddler’s Green nagrywają zarówno tradycyjne utwory irlandzkie, jak i szkockie. Tworzą również kawałki zainspirowane celtic folkiem. Fiddler’s Green prezentują muzykę pełną energii, graną w zawrotnym tempie i entuzjastycznie przyjmowaną przez publiczność. W twórczości kapeli można odnaleźć elementy rocka, ale też punkowy charakter i inspiracje world music.

Pol’and’Rock Festival odbędzie się między 30 lipca a 1 sierpnia w Kostrzynie nad Odrą. Dotychczas ogłoszone gwiazdy imprezy to ukraińska formacja Jinjer, a także m.in. While She Sleeps, Static-X i Clutch.

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV