Nergal uniewinniony. Zdaniem sądu wokalista nie znieważył godła

Szczęśliwie dla Nergala kończy się postępowanie, w którym liderowi Behemotha zarzucono znieważenie polskiego godła. Wokalista został oczyszczony z zarzutów. Sprawa dotyczyła plakatów promujących trasę Rzeczpospolita Niewierna.

„Wiosna przywitała mnie piękną pogodą i pozytywnym wyrokiem sądu” – na swoim oficjalnym fanpage’u pisze Nergal. „Cała nasza trójka została oczyszczona z absurdalnych zarzutów”.

Pisząc o „całej naszej trójce”, Nergal wspomina także o autorze projektu graficznego promującego trasę Rzeczpospolita Niewierna oraz o współpracowniku zajmującym się promocją odbywających się w jej ramach koncertów, którzy zostali oskarżeni wraz z liderem Behemotha.

Nergal i jego współpracownicy zostali uniewinnieni wyrokiem sądu okręgowego w Gdańsku. Uzasadniając wyrok, orzekający w sprawie sędzia tłumaczył, że działanie Nergala nie miało na celu znieważenia polskiego godła, co potwierdziło prowadzone śledztwo. Analizując dostępny materiał dowodowy, w tym korespondencję wokalisty z twórcą plakatu, śledczy mieli bowiem dojść do wniosku, że ani Nergal, ani jego współpracownicy nie chcieli wykorzystać wizerunku białego orła, by ośmieszyć go lub zbezcześcić.

„Myślcie samodzielnie. Grajcie w swoją własną grę, ale najpierw upewnijcie się, że gracie mocno i dobrze. Bądźcie niezależni i szczerzy. Kolejna wygrana bitwa za mną, ale wojna trwa!” – komentuje Nergal.

Przypomnijmy: wokaliście groziła kara nawet 10 lat więzienia. Wszystko przez grafikę promującą trasę Rzeczpospolita Niewierna, która odbywała się w okresie od 30 września do 10 października 2016 r. Zawiadomienie o możliwym popełnieniu przestępstwa przez Nergala złożyli miejski radny Marek Dudziński oraz Ryszard Nowak, przedstawiciel Ogólnopolskiego Komitetu Obrony przed Sektami.

To nie pierwszy raz, kiedy lider Behemotha skutecznie obronił się przed sądem. Wcześniej wokalista został uniewinniony w głośnym procesie, będącym pokłosiem podarcia przez niego Biblii w czasie koncertu Behemotha. Ostateczny wyrok w tej sprawie zapadł w 2015 r.

fot. Andreas Lawen (CC BY-SA 4.0)

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV