Nergal o współpracy z wokalistą Judas Priest. „Czekam na telefon od Roberta”

Jak bumerang wraca temat blackmetalowego projektu, który Rob Halford z Judas Priest miałby stworzyć z Nergalem. „Po prostu czekam na telefon od Roberta” – w najnowszym wywiadzie komentuje frontman Behemotha.

Jeśli jej powstanie dojdzie do skutku, będzie to najgłośniejsza supergrupa współczesnego metalu. O współpracy z Nergalem Rob Halford, lider Judas Priest, mówi od dawna, jako potencjalnych współpracowników wymieniając też Ihsahna (Emperor) i Tobiasa Forge’a (Ghost).

– Jestem blisko naciśnięcia przycisku start – w marcu tego roku w wywiadzie dla Noisey zapewniał Halford. Od tego czasu nic się wprawdzie nie ruszyło, ale plan stworzenia blackmetalowej supergrupy jest nadal aktualny.

W najnowszym wywiadzie udzielonym kanałowi Little Punk People Nergal potwierdził, że jest otwarty na współpracę z legendarnym wokalistą Judasów.

– Jeśli powie, że jest gotowy, to nawet jeśli znów będziemy w trasie ze Slayerem czy Metallicą, rzucę to i pojadę do Phoenix czy gdziekolwiek mieszka Robert, żeby pracować nad najlepszymi utworami, jakie mogę stworzyć, tak by mógł w nich zaśpiewać – powiedział Nergal. – Prawda jest taka, że ja i Ihsahn chcielibyśmy zrobić jakąś muzykę, do której Robert mógłby się dograć. To byłoby więcej niż zajebiste.

Zapytany, czy kiedykolwiek miał okazję spotkać wokalistę Judas Priest, Nergal odparł: – Jasne, spotkaliśmy się kilka razy. Dopiero co widzieliśmy się na Wacken. Był bardzo w porządku, naprawdę przyjacielski. Jeden z najskromniejszych ludzi, jakich możesz spotkać, to właśnie on. Biorąc pod uwagę jego status, kim jest, co zrobił dla tego gatunku, dla heavy metalu, sprawia to, że jeszcze bardziej stajesz się jego fanem.

Kiedy mógłby powstać projekt? To dość skomplikowane, biorąc pod uwagę plany zarówno Judas Priest, jak i Behemotha. Judasi mają liczne zobowiązania koncertowe, podczas gdy Behemoth odlicza dni do premiery nowej płyty („I Loved You At Your Darkest” ukaże się 5 października – red.).

Przypomnijmy: w 2018 r. Judas Priest dwukrotnie odwiedzili nasz kraj. Najpierw 13 czerwca, grając halowy koncert w katowickim Spodku, a następnie 3 sierpnia na Pol’and’Rock Festivalu.

Oba koncery bogowie metalu, jak często określa się Judas Priest, zagrali w ramach promocji płyty „Firepower”.

Merch Judas Priest, w tym bestsellerowe wzory koszulek, znajdziecie na RockMetalShop.pl via [link]

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV