Nergal komentuje oprawę graficzną „God=Dog”. „Jest piękna”

Premiera nowego albumu Behemotha coraz bliżej. Sama okładka płyty wraz z towarzyszącą jej sesją zdjęciową wzbudziła sporo kontrowersji. Do głośnej szaty graficznej „God=Dog” odniósł się Nergal. „Była inspirowana tematami religijnymi” – komentuje muzyk.

„I Loved You At Your Darkest”, nowy album największej gwiazdy polskiego black metalu, czeka na premierę. Jedenasty longplay Behemotha trafi do sklepów 5 października. Do premiery płyty wprawdzie zostało jeszcze trochę czasu, ale zespół nie zamierza marnować czasu.

Promocja „I Loved You At Your Darkest” na dobre wystartowała na przełomie lipca i sierpnia, kiedy to na fanpage’u Behemotha pojawiło się zdjęcie promojące album. Fotografia przedstawiająca Nergala na krzyżu momentalnie wywołała burzę, przysparzając rozgłosu zaplanowanemu wydawnictwu. Nie inaczej było z teledyskiem do „God=Dog”. Można przypuszczać, że o to właśnie chodziło, ale Nergal patrzy na szate graficzną klipu inaczej.

– To bardzo złożony proces. Zaczęło się wraz z sesją zdjęciową, która była inspirowana tematami religinymi, klasycznym malarstem Carvaggia, Memlinga i innych – wyjaśnił Nergal, udzialając wywiadu portalowi Headbangers Lifestyle. – Jesteśmy w tym aktorami. Po prostu, cała książeczka dołączona do płyty tak wygląda, wszystko to klasyczne obrazy, ale zreinterpretowane przez nas.

Frontman Behemotha odniósł się do oburzenia, jakie wywołała oprawa singla „God=Dog”.

– Nie jest w żaden sposób obleśna – jest bardzo dosłowna, bardzo bezpośrednia. Uważam, że jest piękna – ocenił Nergal. – Jej elementy prznieśliśmy do teledysku.

– God=Dog” to… Są pewne kontrowersje związane z tytułem. Co mogę powiedzieć? Najprościej: po prostu odwróć słowo „god” i będziesz miał „dog”. To najprostszy sposób, żeby wyjaśnić ten tytuł, ale oczywiście jest o wiele głębszy. Odnosi się do filozofii Aleistera Crowleya. To zdanie z jego „Księgi prawa”, które brzmi: „Is a God to live in a dog? No! But the highest are of us” – podsumował Nergal.

Przypomnijmy: ostatnie wydawnictwo Behemotha, koncertowe DVD „Messe Noire”, ukazało się 13 kwietnia. Wydawnictwo wciąż jest w sprzedaży.

„Messe Noire” oraz pełen merch Behemotha znajdziecie na RockMetalShop.pl via [link]

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV