Napalm Death, Inverted Mind i Kult Mogił na Metalmanii 2018!

Organizatorzy przyszłorocznej Metalmanii ujawnili kolejne trzy powody, dla których 7 kwietnia 2018 r. warto będzie pojawić się w Katowicach. Do już ogłoszonych wykonawców dołączają Napalm Death, Inverted Mind i Kult Mogił!

Organizatorzy Metalmanii, która w kwietniu tego roku powróciła po blisko dekadzie, jasno stawiają sprawę: ich impreza ma oddawać bogactwo i różnorodność współczesnego metalu. I rzeczywiście – nowy zestaw wykonawców, którzy właśnie dołączyli do line-upu imprezy, to połączenie grindcore’owego łomotu, niespiesznego doom metalu i szorstkich brzmień w klimacie black/death.

NAPALM DEATH

Napalm Death to żywa legenda ekstremalnego metalu. To właśnie ten zespół, którego historia sięga lat osiemdziesiątych, uznawany jest za prekursora grindcore’a. Grupa zadebiutowała w 1987 roku za sprawą kultowej już płyty „Scum”, a utwór „You Suffer” wpisany został do Księgi Rekordów Guinnessa jako najkrótsza piosenka świata (kompozycja trwa 1,316 sekundy). W 2015 roku ukazał się „Apex Predator – Easy Meat”, piętnasty już w dorobku krążek Napalm Death, a na przyszły rok zapowiadane jest nowe wydawnictwo Brytyjczyków, nad którym zespół pracuje ze swoim długoletnim producentem Russem Russellem.

INVERTED MIND

Inverted Mind na muzycznej scenie działa już od 2011 roku. Przez lata muzyka grupy ewoluowała, aż finalnie zespół wypracował swój własny styl, będący fuzją sludge, stoner, doom oraz post metalu. Dźwięki wytwarzane przez trzech członków zespołu są głęboko zakorzenione w najczarniejszych odmętach duszy. Twórczość grupy to obowiązkowa pozycja dla fanów m.in. Crowbar, Eyehategod czy Obscure Sphinx.

KULT MOGIŁ

Kult Mogił to trio wywodzące się z Tarnowa. Grupa powstała w 2014 roku, w kolejnym roku ukazało się ich demo „K+M+B 2015″, a po podpisaniu kontraktu z Pagan Records wydany został debiutancki krążek “Anxiety Never Descending”. We wrześniu tego roku ukazało się ostatnie wydawnictwo zespołu Ep ” Potrentaque”. Stylistyka zespołu określana jest mianem grobowego death metalu spod znaku Portal, Necros Christos, Dead Congregation czy też Hellhammer/Celtic Frost.

Przypomnijmy: w tym roku Metalmania odbyła się pierwszy raz od blisko dekady. 22 kwietnia w katowickim Spodku zagrały m.in. formacje Samael, Moonspell i Coroner, a także cała plejada reprezentantów polskiej sceny metalowej – z Vaderem i Furią na czele.

Naszą videorelację z Metalmanii 2017 możecie sprawdzić poniżej.

Biletów na przyszłoroczną Metalmanię szukajcie na: shop.metalmind.com.pl, a koszulek i wszystkiego, czego potrzebujecie na koncerty – na RockMetalShop.pl.

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV