MuN z pierwszym singlem z płyty „Presomnia”

Wrocławska formacja MuN powraca z nowym materiałem. Grupa zaprezentowała pierwszy singiel zapowiadający album „Presomnia”. Wydawnictwo ukaże się nakładem labelu Piranha Music.

MuN to zespół, który mocno zaznaczył swoją obecność na scenie, najpierw wydając debiutancki album „Opia” w 2016 r., a następnie dwa lata późniejszy „Axis Mundi”. Kapela 4 września dopisze do swojej dyskografii kolejną pozycję. Tego dnia do obiegu trafi jej najnowszy longplay „Presomnia”.

Na „Presomnii” MuN zamierza trzymać się obranego kierunku, eksplorując przestrzenie pomiędzy stonerem a post-metalem, metalem alternatywnym i ambientem.

Pierwszy singiel promujący krążek pt. „Scowl” udostępniamy poniżej.

– „Scowl” to zapowiedź całej gamy nowości w muzyce MuN – komentuje zespół. – Wypłynęliśmy na szersze wody gatunkowo, a nastrój towarzyszący stonerowi przestał być treścią, a stał się jednym z kontekstów na nadchodzącym wydawnictwie.

Materiał został zarejestrowany w Jupiter Ranch Studio. Za mix oraz master odpowiada Marcin Klimczak z Mustache Ministry. Okładkę „Presomnii” zaprojektował wokalista zespołu Ozimir Gaslonsky.

MuN powstał we Wrocławiu w 2015 r. Więcej o zespole dowiecie się z jego strony na Facebooku.

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV