Metallica przekazała 1,5 mln euro na cele charytatywne

Metallica ma za sobą kolejną europejską trasę. Goszcząc w Europie, zespół pokazał klasę, wspierając lokalne organizacje pomagające najbardziej potrzebującym. W sumie Metallica przekazała ponad 1,5 mln euro na cele charytatywne.

Będąc w Polsce, Metallica przekazała ponad 200 tys. zł na rzecz Fundacji Warszawskie Hospicjum Dla Dzieci, o czym informowaliśmy na naszych łamach. To jednak wierzchołek góry lodowej. W każdym kraju, który odwiedzili, „czterej jeźdźcy” przekazywali pokaźne kwoty na cele charytatywne. Właśnie dowiedzieliśmy się, jak była skala pomocy, jaką Metallica zaoferowała miejscowym organizacjom. Kwota robi wrażenie.

W sumie Metallica przekazała tego lata na cele dobroczynne przeszło 1,5 mln euro. Kwota ta jest sumą pomniejszych wpłat dokonywanych przez muzyków podczas każdego z 25 koncertów europejskiej części WorldWired Tour.

„Ogromne dzięki wszystkim, którzy przybyli na koncerty europejskiej trasy WorldWired Tour, za pomoc w przekazaniu 1,5 mln euro lokalnym organizacjom charytatywnym” – fanom dziękuje Metallica.

To dla nas bardzo ważne, by móc odwdzięczyć się społecznościom, które witają nas z otwartymi ramionami. Móc robić to z wami, naszymi fanami, to coś jeszcze bardziej wyjątkowego – dodaje zespół.

Metallica nie od dziś pomaga biednym. Grupa od lat przekazuje część swoich dochodów na fundusz MusiCares MapFund, ma koncie niejeden charytatywny występ (m.in. na znanej imprezie Bridge School Benefit), nie wspominając o pomniejszych akcjach organizowanych przy okazji kolejnych koncertów thrashmetalowej legendy. Metallica posiada ponadto własną fundację All Within My Hands.

Merch Metalliki, w tym całą gamę ciuchów i gadżetów związanych z ostatnim albumem grupy, znajdziecie na RockMetalShop.pl via [link]

fot. R. Arvesen (CC BY-SA 2.0)

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV