Metallica prezentuje własną whiskey. „Wstrząśnie waszymi wnętrzościami”

Metallica wzbogaca kolekcję produktów firmowanych marką zespołu. Po wypuszczeniu imponującej linii zegarków na rękę grupa zapowiada premierę kolejnej niespodzianki – whiskey o wymownej nazwie Blackened.

Członkowie Metalliki to specjaliści w dziedzinie alkoholu, o czym wie każdy, kto zna historię zespołu. Czasy największych libacji czterej jeźdźcy mają już wprawdzie za sobą, ale w temacie napojów wysokoprocentowych i tak można uznać ich za znawców. Wykorzystując swoje kompetencje, James Hetfield & Co. stworzyli własną whiskey. Muzykom pomógł w tym Dave Pickerell, znany producent alkoholu.

– Wstrząśnie waszymi wnętrznościami – 40-procentowy efekt współpracy z Metallicą zachwala Pickerell.

Ciekawostką jest fakt, że Blackened powstaje przy wykorzystaniu ultraniskich fal dźwiękowych, które jakkolwiek to brzmi, są „puszczane” drewnianym beczkom na etapie leżakowania trunku. W założeniu takie rozwiązanie ma pobudzić tzw. interakcję molekularną i dopełnić smak whiskey.

Jak podkreśla Metallica, częstotliwości, jakie są niezbędne do osiągnięcia pożądanego smaku whisky, to częstotliwości, które pochodzą wprost z utworów grupy.

„Jak możecie się domyślić, fale dźwiękowe, które przewodzą w procesie powstawania whiskey, pochodzą z „Blackened” i jesteśmy pewni, że wiecie, dlaczego pierwsza partia jest oznaczona numerem 081” – komentuje Metallica. „Każdej partii 5 tys. butelek Blackened będzie towarzyszyła playlista na stronie BlackenedWhiskey.com, a także na Spotify i Apple Music”.

„Whiskey będzie dostępna w sklepach, restauracjach i barach w pobliżu miejsc na naszej trasie, w tym w okolicach Madison, gdzie zatrzymamy się 2 sierpnia. Możecie też zamówić Blackened online na stronach ThinkLiquor.com i SpiritedGifts.com” – informuje zespół

„Głównym celem Metalliki jest połączenie z naszymi fanami przez muzykę, koncerty i coraz częściej również na inne sposoby, które tworzą dodatkową więź. Chcemy pokazać światu, w tym przypadku koneserom whiskey, jak poważnie do tego podchodzimy” – podsumowuje Metallica.

Wciąż pozostaje kwestią otwartą, czy Metallica ponownie zawita do Europy w 2019 r. Według nieoficjalnych doniesień o dalszych planach koncertowych zespół poinformuje jeszcze we wrześniu. Póki co legendarnych thrasherów czeka długa seria koncertów w USA i Kanadzie.

Przypomnijmy: ostatni koncert Metalliki w Polsce odbył się w Krakowie 28 kwietnia. Był to 11 występ zespołu w naszym kraju.

Bestsellerowe wzory koszulek, bluz oraz inne gadżety związane z Metallicą znajdziecie na RockMetalShop.pl via [link]

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV