Materia udostępnia nowy utwór i zdradza datę premiery płyty

Znamy datę premiery nowej płyty Materii. „The Rising” trafi do sprzedaży 3 września. Album promuje nowy, świeżo opublikowany singiel „White Walls”, którym zespół pokazuje się od nostalgicznej strony.

– Chciałbym, żeby tym razem było to uderzenie bardziej pejzażowe, z dużą ilością przestrzeni i harmonii – kiedy spotkaliśmy się w studiu nagraniowym, mówił nam Tadeusz „Tede” Piesiak, gitarzysta Materii.

„White Walls”, trzeci i ostatni przedpremierowy singiel Materii zapowiadający „The Rising”, to odejście od miażdżącego, djentowego brzmienia będącego znakiem firmowym zespołu. Czy fani pokochają kierunek, w jakim postanowiłą rozwijać się Materia? Wszystko okaże się 3 września. To już oficjalne: tego dnia ukaże się trzeci, długo wyczekiwany album grupy.

Singiel „White Walls” udostępniamy poniżej.

Krótko po premierze płyty Materia wyruszy w trasę promującą „The Rising”. The Rising Tour rozpocznie się 4 października i potrwa do końca listopada. W tym czasie Materia zaliczy osiemnaście koncertów. Ich szczegóły znajdziecie via [link]

Jak wyglądały prace nad kolejnym longplayem szczecineckiej Materii, dowiecie się, oglądając nasz niedawny materiał prosto ze studia Aurora. Video znajdziecie na fanpage’u RockMetalShop.pl.

Początki Materii sięgają 2007 r. Zespół założyli bracia Michał i Tadeusz Piesiak. Skład uzupełnili Adrian Dubiński i Jakub Marciniak. Na koncie zespołu znajdują się liczne trasy koncertowe w Polsce i za granicą. Materia gościła na największych krajowych scenach, kilkakrotnie odwiedzając Przystanek Woodstock. Grupa otwierała m.in. pamiętny koncert Metalliki na warszawskim Bemowie. Szerszej publiczności dała się poznać dzięki polsatowskiemu programowi Must Be The Music, w którym zajęła wysokie drugie miejsce.

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV