Materia udostępnia nowy album. „The Rising”

Po długiej przerwie wydawniczej z nowym albumem powróciła Materia. Album „The Rising” jest już w sprzedaży oraz do odsłuchania w serwisach streamingowych. „To najbardziej szczera rzecz, jaką do tej pory zrobiliśmy” – nie ma wątpliwości Tadeusz „Tede” Piesiak, gitarzysta Materii.

Materia wraca z dalekiej podróży. Po czterech latach od premiery ostatniej płyty metalowców ze Szczecinka („We Are Materia”) zespół udostępnia „The Rising”, album, którego nagranie zajęło Materii długie miesiące.

– Myślę, że jeśli chodzi o nasz zespół, to jest to najbardziej szczera rzecz, jaką do tej pory zrobiliśmy. To osobisty materiał. Jest w nim dużo emocji i wrażliwości, że tak powiem, wykładamy serce na dłoni – mówił nam Tadeusz „Tede” Piesiak, gitarzysta Materii, kiedy w 2018 r. pierwszy raz odwiedziliśmy zespół w studiu Aurora, gdzie Materia pracowała pod okiem Filipa Mieszkalskiego.

– Mam nadzieję, że odbiór tej płyty będzie wrazliwy, bo wydaje mi się, że ten materiał potrzebuje własnie wrazliwości – dodawał Tede.

– Chciałbym wyciągnąć z tego materiału to, jacy oni są naprawdę, pokazać to poprzez muzykę i nadać temu wszystkiemu charakter, który pachnie latami 90., ale też jest osadzony w aktualnej rzeczywistości metalowej – tłumaczył Filip, odnosząc się do współpracy z Materią.

„The Rising” jest już w obiegu. To 10 premierowych utworów, w tym cztery single, które doczekały się już odrębnych teledysków, czyli: „Rosa Alba”, „Shadows”, „White Walls” i „The Rising”.

Album udostępniamy poniżej.

Wkrótce Materia wyruszy w trasę promującą najnowsze wydawnictwo. The Rising Tour rozpocznie się 4 października i potrwa do końca listopada. W tym czasie Materia zaliczy osiemnaście koncertów.

Szczegóły koncertów znajdziecie via [link]

Jak wyglądały prace nad kolejnym longplayem szczecineckiej Materii, dowiecie się, oglądając nasz niedawny materiał prosto ze studia Aurora. Video znajdziecie na fanpage’u RockMetalShop.pl.

Początki Materii sięgają 2007 r. Zespół założyli bracia Michał i Tadeusz Piesiak. Skład uzupełnili Adrian Dubiński i Jakub Marciniak. Na koncie zespołu znajdują się liczne trasy koncertowe w Polsce i za granicą. Materia gościła na największych krajowych scenach, kilkakrotnie odwiedzając Przystanek Woodstock. Grupa otwierała m.in. pamiętny koncert Metalliki na warszawskim Bemowie. Szerszej publiczności dała się poznać dzięki polsatowskiemu programowi Must Be The Music, w którym zajęła wysokie drugie miejsce.

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV