Materia powraca. Zespół zapowiada singiel „Rosa Alba”

Materia powraca. Czołowi przedstawiciele młodego pokolenia polskiego metalu opublikowali tajemniczą zapowiedź singla, którego premiera ma odbyć się 27 marca. To oznacza jedno: nowy album Materii jest w drodze.

Początki Materii sięgają 2007 r. Zespół założyli bracia Michał i Tadeusz Piesiak. Skład uzupełnili Adrian Dubiński i Jakub Marciniak. Na koncie zespołu znajdują się liczne trasy koncertowe w Polsce i za granicą. Materia gościła na największych krajowych scenach, kilkakrotnie odwiedzając Przystanek Woodstock. Grupa otwierała m.in. pamiętny koncert Metalliki na warszawskim Bemowie. Szerszej publiczności dała się poznać dzięki polsatowskiemu programowi Must Be The Music, w którym zajęła wysokie drugie miejsce.

Od miesięcy obóz Materii milczy. Nie oznacza to, że bracia Piesiak zwolnili tempo. Wręcz przeciwnie – zespół zamierza wrzucić wyższy bieg, wydając nowy, dopracowany jak nigdy wcześniej album. Nagrania od miesięcy trwają w podpoznańskim studiu Aurora, gdzie Materia pracuje z producentem Filipem Mieszkalskim.

– Chciałbym, żeby ta płyta nie była płytą surową, brutalną – w niedawnym wywiadzie opowiadał nam gitarzysta Tadeusz „Tede” Piesiak. – Chciałbym, żeby tym razem było to uderzenie bardziej pejzażowe, z dużą ilością przestrzeni i harmonii – w przeciwieństwie do tego, co mieliśmy na poprzednich naszych albumach, gdzie w zasadzie ta muzyka ograniczała się do kilku instrumentów. Teraz warstw będzie znacznie więcej.

– Póki nie będziemy mieli dopiętych wszystkich tematów, chcemy pozostać w cieniu – dodał Michał „Michu” Piesiak, basista i wokalista Materii. – Dużo koncertowaliśmy ostatnimi laty. Nie było nawet czasu, żeby zrobić nowy materiał. To było zamierzone: odpuścić koncertowanie i na trochę się wycofać, skupiając się na stworzeniu płyty.

Zespół cały czas szlifuje nowe utwory. W międzyczasie jego członkowie rozpoczęli proces wydawniczy płyty. Do sieci trafiła właśnie tajemnicza zapowiedź pierwszego singla z nowego albumu Materii. Premierę utworu „Rosa Alba” grupa zaplanowała na 27 marca.

Jak przebiegają prace nad kolejnym longplayem szczecineckiej formacji, dowiecie się, oglądając nasz niedawny materiał prosto ze studia Aurora. Video znajdziecie na fanpage’u RockMetalShop.pl.

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV