Mastodon z nowym teledyskiem. Mroczna animacja sci-fi

Nowym teledyskiem przypomina o sobie Mastodon. Laureaci tegorocznej nagrody Grammy za najlepsze metalowe wykonanie tym razem zapraszają do świata mrocznej animacji w klimacie sci-fi.

Mastodon sprawiają wrażenie dość pogodnej ekipy, ale ich ostatni longplay „Emperor of Sand” prezentuje raczej ponurą wizję świata (jak tłumaczyli członkowie Mastodon, krążek powstał w obliczu śmierci ich bliskich, bezpośrednio spowodowanych chorobami nowotworowymi).

W promujących „Emperor of Sand” teledyskach do „Show Yourself” i „Steambreather” Mastodon zachował dobry humor. Najnowszy, zrealizowany do „Clandestiny”, to o wiele bardziej mroczna produkcja.

Złowrogi przywódca, niebezpieczne roboty ze sztuczną inteligencją, bunt i zaskakujące zakończenie – tak w skrócie przedstawia się fabuła animowanego teledysku do „Clandestiny”.

Przypomnijmy: album „Emperor of Sand” ukazał się 31 marca 2017 r. Nie jest to jednak ostatnie wydawnictwo w dorobku metalowców z Atlanty. Wraz z końcem ub.r. Mastodon wypuścił dodatkowo epkę „Cold Dark Place”.

Krótko po wydaniu epki grupa wystąpiła w Polsce – 11 maja w warszawskiej Progresji. To jak dotąd ostatni koncert formacji w Polsce.

Merch Mastodon znajdziecie na RockMetalShop.pl via [link]

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV