Marilyn Manson chce konkurować z Rihanną. „Jest niebezpieczna”

Marilyn Manson przez lata uchodził za postać, z którą pod wieloma względami nie sposób konkurować. Czasy się jednak zmieniają. Z kim dziś chciałby mierzyć się autor „Antichrist Superstar”? Jak sam mówi, imponuje mu… Rihanna.

– Jest niebezpieczna – z uznaniem o Rihannie wypowiada się Marilyn Manson. – Rozmawiałem o tym z Tomem Wyattem, reżyserem. To było krótko przed wydaniem mojego ostatniego klipu. Zapytał: „z kim chciałbyś konkurować, jeżeli chodzi o muzykę i te sprawy?”. Powiedziałem, że z Rihanną. Teledysk do „B***h Better Have My Money” jest hardcore’owy – uważa wokalista.

Manson, przez lata uchodzący za skandalistę i wielokrotnie atakowany za epatowanie w swojej sztuce seksem, przemocą i satanizmem, przyznaje, że nie rozumie, dlaczego jego teledyski są uważane za szczególnie obraźliwe. Jak zauważa, klipy Rihanny bywają równie mocne, a niekiedy – jak w przypadku „B***h Better Have My Money” – nawet jeszcze mocniejsze.

– Wszystkie jej klipy takie są – twierdzi Manson. – Ten do „B***h Better Have My Money” podoba mi się najbardziej, ponieważ: jest hardcore’owy, jest w nim przedstawiony motyw laski z kasą oraz występuje w nim Mads Mikkelsen z „Hannibala”, mojego ulubionego serialu.

– Buja do przodu i do tyłu nagą dziewczyną, podaje jej crack, zabija ją, ma jacht i broń – video do „B***h Better Have My Money” opisuje Manson i dodaje: – Jak którykolwiek z moich teledysków może być bardziej obrazoburczy?

Przypomnijmy: ostatni teledysk Marilyna Mansona to „We Know Where You Fucking Live”, pierwszy singiel zapowiadający album „Heaven Upside Down”, czyli dziesiąty album formacji Marilyn Manson. Krążek początkowo miał trafić do sprzedaży 14 lutego jako „Say10”. Ostatecznie datę jego premiery przesunięto na 6 października.

Merch Marilyna Mansona, w tym koszulki, płyty i bestsellerową książkę „Trudna droga z piekła”, znajdziecie na RockMetalShop.pl via [link]

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV