Machine Head z nowym utworem. „Kaleidoscope”

Machine Head wracają z nowym albumem. Do premiery „Catharsis” zostało już tylko kilka dni. Zespół podzielił się z fanami kolejnym singlem promującym krążek, a w nim – wszystko zmienia się jak w kalejdoskopie!

Od wyklaskanego metrum po zawiłe riffy i teledysk, którego raczej nie polecilibyśmy osobom cierpiącym na epilepsję – u progu premiery pierwszego od 4 lat albumu Machine Head przypomina o sobie kolejną nowością.

„Kaleidoscope” to trzeci mocny singiel zaprezentowany przez metalowców z Oakland w ramach promocji „Catharsis”. Na skompletowanie płyty Robb Flynn & Co. mieli raczej sporo czasu, choć sam lider Machine Head jak na ironię przekonuje, że utwory na „Catharsis” powstały spontanicznie.

– Czuję, że wraz z tym albumem metal może naprawdę przeniknąć do głównego nurtu – materiał z „Catharsis” komentuje Flynn. – Bardziej niż kiedykolwiek – dodaje wokalista.

– Dużo uwagi poświęciliśmy temu, by te utwory były bardziej przystępne dla większej grupy odbiorców. Uprościliśmy pomysły, uprościliśmy patenty i skupiliśmy się bardziej na opowiadaniu historii niż uprawianiu czegoś w rodzaju brutalnej poezji. Uwielbiam mówić, że taki był plan, ale tak naprawdę nie było żadnego planu – śmieje się Flynn.

– Nigdy nie wiesz, gdzie skończysz, kiedy przystępujesz do pisania utworów – wyjaśnia frontman Machine Head. – Po prostu piszesz. Kiedy kończysz, zawsze jesteś dumny, ale teraz… naprawdę stworzyliśmy coś wyjątkowego. Czujemy to. Wiemy. „Catharsis” może naprawdę wywindować ten gatunek – kończy Flynn.

Ostatnim albumem Machine Head wciąż pozostaje „Bloodstone & Diamonds” z 2014 r. Premierę „Catharsis” wyznaczono na 26 stycznia.

Merch Machine Head, w tym licencjonowane koszulki i bluzy, znajdziecie na RockMetalShop.pl via [link]

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV