Luxtorpeda składa „Hołd” wielkopolskim bohaterom

Najnowszy album Luxtorpedy, który swoją premierę miał 1 października, podbił zestawienie najlepiej sprzedających się albumów w Polsce. Okupująca pierwsze miejsce na OLiS-ie grupa publikuje teledysk do utworu „Hołd”.

„Hołd” to jedna z najbardziej wymownych kompozycji na „Anno Domini MMXX”, najnowszym albumie Luxtorpedy. Utwór rozpoczyna jasny komunikat: „Pochodzę z miasta, z którego jestem dumny. Poznańska Piątka i Fort VII”.

Swoim „Hołdem” Luxtorpeda przedstawia historię Wielkopolski w pigułce. Historia, którą dowodzona przez Litzę kapela chce uchronić od zapomnienia, jest motywem przewodnim najnowszego teledysku Luxtorpedy. Obraz wyreżyserował Paweł Rybarczyk.

Klip udostępniamy poniżej.

– Patyna, miedź, metal, czasami rdza. To taka muzyka. Ten rodzaj muzyki gramy” – o „Anno Domini MMXX” jeszcze przed premierą wypowiadał się Robert „Litza” Friedrich, wokalista i gitarzysta Luxtorpedy.

– Wszystko potrzebuje czasu i dojrzewania. Proces starzenia może być piękny i twórczy – komentują członkowie Luxtorpedy, odnosząc się do okładki i wymowy płyty.

Na premierę „Anno Domini MMXX” fani Luxtorpedy czekali cztery lata. Krążek powstał w studiu OKOLITZA, wybudowanym przez zespół nowym studiu nagraniowym. „Anno Domini MMXX” to pierwszy album nagrany w studiu OKOLITZA.

Więcej o „Anno Domini MMXX” dowiecie się na stronie Luxtorpeda.eu.

Luxtorpeda to polska grupa wykonująca szeroko pojętą muzykę rockową. Powstała w 2010 r. z inicjatywy Litzy. Skład uzupełnili związani z formacją 2Tm2 gitarzysta Robert Drężek i Krzysztof Kmiecik, ówczesny perkusista Turbo i Armii Tomasz Krzyżaniak, a także znany z hip-hopowego duetu Pięć Dwa Przemysław „Hans” Frencel. Na koncie Luxtorpedy znajduje się pięć albumów.

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV