Luxtorpeda powraca z nowym albumem. „Anno Domini MMXX”

Luxtorpeda powraca z nowym materiałem. Po czterech latach wydawniczej przerwy grupa przypomni o sobie albumem „Anno Domini MMXX”. Krążek trafi do sklepów 1 października.

– Patyna, miedź, metal, czasami rdza. To taka muzyka. Ten rodzaj muzyki gramy” – najnowszy krążek swojego zespołu zapowiada Robert „Litza” Friedrich, wokalista i gitarzysta Luxtorpedy.

Na nowy album grupy fani musieli czekać długie cztery lata. W tym czasie zostało zbudowane całkowicie nowe profesjonalne studio OKOLITZA, a pierwszym albumem tam zrealizowanym jest „Anno Domini MMXX”, piąty album zespołu z Poznania.

„Anno Domini MMXX” to 12 premierowych kompozycji. Do każdego egzemplarza płyty zostanie dołączony koncert ze studia OKOLITZA oraz dokument o jego powstawaniu na DVD. Dodatkowym bonusem będzie kod do pobrania płyty w formacie mp3, wersji instrumentalnych poszczególnych utworów, a także niespodzianek przygotowanych przez muzyków.

Na albumie ma pojawić się kilku gości, m.in. Joszko Broda i… Piotr Fronczewski.

Jak tłumaczy zespół, okładkę „Anno Domini MMXX” namalowały czas, deszcz i wiatr.

– Wszystko potrzebuje czasu i dojrzewania. Proces starzenia może być piękny i twórczy – komentują członkowie Luxtorpedy, odnosząc się do okładki i wymowy płyty.

Więcej o „Anno Domini MMXX” dowiecie się na stronie Luxtorpeda.eu.

Luxtorpeda to polska grupa wykonująca szeroko pojętą muzykę rockową. Powstała w 2010 r. z inicjatywy gitarzysty i wokalisty Roberta Friedricha. Skład uzupełnili związani z formacją 2Tm2 gitarzysta Robert Drężek i Krzysztof Kmiecik, ówczesny perkusista Turbo i Armii Tomasz Krzyżaniak, a także znany z hip-hopowego duetu Pięć Dwa Przemysław „Hans” Frencel. Na koncie Luxtorpedy znajdują się cztery płyty. Ostatnia „MYWASWYNAS” ukazała się w 2016 r.

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV