Łódzka formacja Tune składa hołd Korze Jackowskiej

Formacja Tune składa hołd Korze Jackowskiej. Łódzcy reprezentanci sceny artrockowej udostępnili na swoim kanale własną interpretację utworu „Krakowski spleen”. „Jesteśmy jej wychowankami” – otwarcie przyznają muzycy.

Kora Jackowska zmarła 28 lipca. Wiadomość o jej śmierci wstrząsnęła fanami, ale też artystami, dla których Kora była niedoścignioną inspiracją.

Do muzycznych wychowanków Kory należą członkowie zespołu Tune, którzy z wokalistką spotkali się w programie Must Be The Music.

„To dzięki niej uwierzyliśmy w naszą muzykę. To dzięki niej ciągle funkcjonujemy jako zespół” – piszą członkowie Tune.

Grupa postanowiła złożyć hołd Korze, nagrywając własną wersję jej „Krakowskiego spleenu”.

„Nie potrafimy wyrazić naszej wdzięczności inaczej niż właśnie tak. Niech jej muzyka żyje wiecznie. Mamy nadzieję, że nagrywając jej utwór, do tego się przyczynimy. Najdroższa Koro, dziękujemy” – komentuje zespół.

„Krakowski spleen” w wykonaniu Tune udostępniamy poniżej.

Pogrzeb Kory miał miejsce w środę, 8 sierpnia. Wokalistka spoczęła na Cmentarzu Powązkowskim w Warszawie, gdzie pożegnała ją rodzina oraz przyjaciele.

Kora śpiewała w Maanam w latach 1976-2008. Urodziła się 8 czerwca 1951 r. w Krakowie. W 2014 r. została odznaczona przez ministra kultury i dziedzictwa narodowego Bogdana Zdrojewskiego Srebrnym Medalem „Zasłużony Kulturze – Gloria Artis” przyznawanym osobom szczególnie wyróżniającym się w dziedzinie twórczości artystyczne.

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV