Legenda Led Zeppelin z nowym albumem? „A Way With Words”

Robert Plant wyda nowy album? Legendarny głos Led Zeppelin pozostaje tajemniczy i nie zdradza szczegółów – dzieli się za to z fanami półminutowym materiałem audio-video. Fani spekulują, że to zapowiedź nowego krążka wokalisty.

Lepiej nie robić sobie przedwczesnych nadziei, ale tym razem rzeczywiście coś wydaje się być na rzeczy. Trudno bowiem uwierzyć, że kolejne tajemnicze video udostępnione przez Roberta Planta w mediach społecznościowych może być dziełem przypadku.

„A Way With Words” – wieloznaczny, oparty na grze słów komunikat, którym dzieli się były już wokalista Led Zeppelin, można interpretować na kilka sposobów. Dominują dwa. Zgodnie z pierwszym „A Way With Words” to tytuł nowego albumu Planta nagranego z The Sensational Space Shifters. Drugi opiera się na twierdzeniu, że taki tytuł będzie nosił jego nowy utwór.

Komunikat opublikowany przez Roberta Planta udostępniamy poniżej.

Mimo wszystko polecamy powściągliwość – lepiej być mile zaskoczonym niż rozczarowanym, jak niejeden fan Led Zeppelin po ostatnim zamieszaniu wywołanym podobnym komunikatem wielkiego rockmana. Przypomnijmy: pobudzeni tajemniczym komunikatem „Any time now”, jaki pojawił się niedawno na oficjalnej stronie Roberta Planta, fani Led Zeppelin liczyli na wyczekiwany od lat powrót legendarnej formacji. Według ich teorii miało do niego dojść na festiwalu Desert Trip. Ten jednak ostatecznie został odwołany.

Ostatni koncert Led Zeppelin z Robertem Plantem, Jimmym Pagem i Johnem Paulem Jonesem odbył się pod koniec 2007 r. Wówczas miejsce tragicznie zmarłego perkusisty Johna Bonhama, którego nieoczekiwana śmierć w 1980 r. przerwała karierę zespołu, zajął jego syn Jason. Koncert ukazał się na DVD w październiku 2012 r.

Dwa lata później ukazał się album „Lullaby and… The Ceaseless Roar” – solowe, jak na razie ostatnie wydawnictwo Roberta Planta.

DVD z ostatnim zarejestrowanym koncertem Led Zeppelin oraz pełen merch zespołu znajdziecie na RockMetalShop.pl via [link]

fot. Jim Summaria (CC BY-SA 3.0)

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV