Led Zeppelin wyda premierowy materiał? Jimmy Page: „Pracuję nad tym”

Marzy wam się powrót Led Zeppelin? Come back legendarnej grupy jest mało realny, ale niewykluczone, że będzie nam dane poznać premierowy, nigdy nieopublikowany materiał Zeps. „Pracuję nad tym – w najnowszym wywiadzie zdradził Jimmy Page.

Temat powrotu na scenę Led Zeppelin co jakiś czas powraca jak bumerang. Jeszcze w maju fani Led Zeppelin, pobudzeni tajemniczym komunikatem, jaki pojawił się niedawno na oficjalnej stronie Roberta Planta, liczyli na wyczekiwany od lat powrót legendarnej formacji. Według ich teorii miało do niego dojść na festiwalu Desert Trip. Ten jednak ostatecznie został odwołany.

Otwarty wciąż pozostaje temat publikacji nagrań Zeppelinów, które w swoim archiwum ma Jimmy Page. Legendarny gitarzysta nie składa broni. Jak zapewnia, archiwalne ścieżki zespołu mogą zostać opublikowane w 2018 r. Okazją ku temu ma być przyszłoroczne 50-lecie Led Zeppelin.

– Pojawi się jakiś produkt od Led Zeppelin, na pewno. Będzie to coś, czego ludzie jeszcze nie znają. Pracuję nad tym. W przyszłym roku będziemy świętować 50 lat. Pojawi się wiele niespodzianek – w wywiadzie dla Academy Of Chievement zapowiedział Jimmy Page.

Przypomnijmy: ostatni koncert Led Zeppelin z Robertem Plantem, Jimmym Pagem i Johnem Paulem Jonesem odbył się pod koniec 2007 r. Wówczas miejsce tragicznie zmarłego perkusisty Johna Bonhama, którego nieoczekiwana śmierć w 1980 r. przerwała karierę zespołu, zajął jego syn Jason.

Koncert ukazał się na DVD w październiku 2012 r.

DVD z ostatnim zarejestrowanym koncertem Led Zeppelin oraz pełen merch zespołu znajdziecie na RockMetalShop.pl via [link]

fot. Jim Summaria (CC BY-SA 3.0)

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV