Lech Janerka kolejną gwiazdą Jarocin Festiwalu 2018

Kolejnego wykonawcę tegorocznego Jarocin Festiwalu ogłaszają organizatorzy imprezy. Do stolicy polskiego rocka po 12 latach powróci Lech Janerka, który po raz pierwszy grał w Jarocinie w 1985 r.

Pierwszą gitarę basową wystrugał sobie z kwietnika. Było to na początku lat 80. Wokalista, basista i autor tekstów zaskakujących swobodnymi skojarzeniami słowno-fonetycznymi pierwszy raz wystąpił w Jarocinie w 1985 r. z grupą Klaus Mitffoch, z którą w tym samym roku nagrał album powszechnie uważany za jeden z najważniejszych w historii polskiego rocka. Rok później wydał solowy album „Historia podwodna”, cieszący się dziś takim samym statusem.

Kolejne lata obfitowały w nowe wydawnictwa artysty. W 1987 r. nagrał album „Piosenki”, które wydano ze względu na problemy z cenzurą dopiero po dwóch latach. Następny album – „Ur” – ukazał się w roku 1991. Krążek różnił się stylistycznie od poprzedniej i późniejszej twórczości. Aranżacje stały się agresywne, industrialne, momentami przytłaczające, pojawiło się sporo brzmień elektronicznych. Muzyk wydał także albumy: „Bruhaha” (1994 r.), „Dobranoc” (1997 r.) oraz „Fiu fiu” (2002 r.).

Ostatni longplay Lecha Janerki to album „Plagiaty”, który swoją premierę miał w 2005 r. Krążek zawiera utwory skomponowane przez artystę w czasach młodzieńczych, natomiast teksty zostały napisane już współcześnie.

„Pięknie jest, nieskromnie bardzo jest… występ tego wielkiego artysty odżegnującego się od mainstreamu jest wydarzeniem bardzo rzadkim, wyczekiwanym i niezwykle wyjątkowym” – występ Lecha Janerki na tegorocznym Jarocin Festivalu komentują organizatorzy Jarocin Festiwalu.

Przypomnijmy: tegoroczny Jarocin Festiwal odbędzie się w dniach 13-15 lipca. Festiwal po raz kolejny odbędzie się w formule, w której odbył się w 2017 r., śmiało wkraczając w przestrzeń miejską Jarocina.

Na czterech scenach w centralnych punktach miasta wystąpi kilkudziesięciu wykonawców. Ambasadorem Jarocin Festivalu jest legendarny punkrockowiec Johnny Rotten.

Bilety dostępne na www.jarocinfestiwal.pl

W ubiegłym roku Jarocin Festiwal odbywał się w dniach 14-16 lipca. Naszą videorelację z wydarzenia udostępniamy poniżej.

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV