Las Trumien z kolejnym singlem. Premiera płyty „Licząc umarłych” 26 lutego

Sludge’owy projekt o uroczej nazwie Las Trumien podgrzewa atmosferę przed premierą debiutanckiej płyty. Zespół opublikował zainspirowany krwawym średniowiecznym synodem singiel „Synod trupi”.

Zespół Las Trumien powstał na początku 2020 r. we Wrocławiu i tworzą go doświadczeni muzycy znani z takich kapel, jak m.in. Mentor, J.D. Overdrive, Sicphorm czy O.D.R.A.

Jak zapowiada wydający kapelę label Piranha Music, na debiutanckim albumie „Las Trumien” usłyszycie krwawe historie morderców, opowiedziane riffami utrzymanymi w estetyce obskurnego, piwnicznego sludge metalu.

W najnowszym singlu promującym krążek „Licząc umarłych” Las Trumien sięga po makabryczny epizod sprzed ponad 1000 lat. Mowa o zwołanym w IX w. przez papieża Stefana VI synodzie, podczas którego pośmiertnie (sic!) sądzony był papież Formozus. Aby ukarać go za popieranie nie tego władcy, Stefan VI polecił wydobyć z grobu zwłoki papieża Formozusa i ubrać go w szaty pontyfikalne, a następnie odciąć mu trzy palce, poćwiartować i wrzucić do rzeki.

Historia „Synodu trupiego” jest bestialska, ale Las Trumien nie tworzy muzyki dla ludzi o słabych nerwach. Słuchacie na własną odpowiedzialność.

Premiera płyty „Licząc umarłych” 26 lutego.

Więcej o zespole dowiecie się z jego strony na Facebooku.

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV