Lars Ulrich z Metalliki odznaczony krzyżem kawalera duńskiej flagi

Tytułem kawalera orderu duńskiej flagi może pochwalić się Lars Ulrich, perkusista grupy Metallica. O odznaczeniu muzyka tym prestiżowym wyróżnieniem pisze serwis Blabbermouth.net, powołując się na duńskie media.

Krzyż kawalera orderu duńskiej flagi, którym od teraz może poszczycić się Lars Ulrich, to jedno z najwyższych odznaczeń państwowych przyznawanych obywatelom Danii. Ustanowiony w 1671 r. przez króla Chrystiana V, początkowo mógł być noszony wyłącznie na piersiach szlachetnie urodzonych notabli. Dopiero w 1808 r. król Fryderyk VI zmienił wymagania, tak by order mógł otrzymać każdy szczególnie zasłużony dla królestwa.

Srebrny, emaliowany na biało, obramowany na czerwono, z wygrawerowaną koroną oraz monogramem obecnie panującego władcy – krzyż kawalera orderu duńskiej flagi, którym został odznaczony perkusista Metalliki, obecnie przyznawany jest za szczególne zasługi na polu służby wojskowej, szczególnego zaangażowania w sztukę, naukę lub za pracę na rzecz duńskiego interesu narodowego.

Krzyżem kawalera orderu duńskiej flagi Lars Ulrich został uhonorowany 26 maja. Dopiero teraz jednak informacja została podana do publicznej wiadomości. Larsowi serdecznie gratulujemy!

Przypomnijmy: choć Lars Ulrich od lat miesza w Stanach Zjednoczonych, o Danii zawsze wypowiada się w ciepłych słowach. Tak jak w wywiadzie z 2016 r., w którym stwierdził, że jego duńskie pochodzenie odbija się na twórczości zespołu Metallica.

– Z pewnością mam w sobie coś z nonkonformisty. Uważam, że wynika to z bycia Duńczykiem – zaznaczył Ulrich. – Sądzę, że jako Metallica zawsze pływaliśmy we własnej bańce, byliśmy outsiderami żyjącymi we własnym świecie, stojąc w opozycji do tego, co robią inni. Nigdy nie byliśmy częścią jakiegoś ruchu, konkretnej mody czy nurtu – zakończył.

Koszulki, bluzy i inny merch Metalliki znajdziecie na RockMetalShop.pl via [link]

fot. Ralph Arvesen (CC BY-SA 2.0)

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV