Kultowe płyty Megadeth doczekają się nowych wydań

Są tu fani Megadeth? W styczniu do sprzedaży trafią nowe wydania kultowych albumów grupy: „The World Needs A Hero” i „The System Has Failed”. Obie płyty zostały zremasterowane przez znanego ze współpracy z Guns N’ Roses i Machine Head Teda Jensena.

Obsypana nagrodami formacja Megadeth istnieje od w 1983 r. Zespół cieszy się statusem niekwestionowanej legendy thrash metalu. Jego płyty sprzedały się w liczbie 38 mln egzemplarzy, pięciokrotnie pokrywając się platyną. Na koncie Megadeth znajduje się aż 11 nominacji do nagrody Grammy, którą po raz pierwszy grupa zdobyła jednak dopiero w 2017 r.

Megadeth to jeden z niewielu zespołów niezależnej sceny metalowej lat 80., który osiągnął znaczny sukces komercyjny. Razem z Metallicą, Slayerem i Anthrax są wymieniani jako twórcy trash metalu. Koncertują po całym świecie od ponad trzech dekad. Ich fani to grupa najbardziej oddanych i najliczniejszych słuchaczy metalu.

15 stycznia 2019 zespół wyda ponownie dwa kultowe albumy: pochodzący z 2001 r. „The World Needs A Hero” oraz „The System Has Failed’ z 2004 r. Wydawcą jest BMG.

„The World Needs A Hero”

„The World Needs A Hero” to dziewiąty album Megadeth. Jego premiera miała miejsce w maju 2001 r. „The World Needs A Hero” został okrzyknięty powrotem grupy do do cięższego grania. Album zajął 16 miejsce na liście Billboard 200. Zdobył pochlebne recenzje w prasie na całym świecie i był porównywany z klasycznymi albumami grupy „Rust In Peace” and „Countdown To Extinction”.

Remasteringiem zajął się Ted Jensen (Guns N’Roses, Mastodon, Machine Head i Trivium). Nowa wersja zawiera utwór dodatkowy nagrany na żywo: „Coming Home” (wersja CD i digital). Pierwszy raz od 18 lat wydanie ukaże się na winylu. Wersja CD albumu nie była produkowana od 5 lat

„The System Has Failed”

„The System Has Failed” to dziesiąty album Megadeth. Ukazał się we wrześniu 2004 r. Muzycznie nawiązywał do poprzedzającej go płyty „The World Needs A Hero”, brzmiąc jeszcze bardziej thrashowo. Krążek zyskał duże zainteresowanie zarówno wśród fanów, jak i dziennikarzy. Zadebiutował na 18 miejscu listy Billboard.

Remasteringiem zajął się Ted Jensen (Guns N’Roses, Mastodon, Machine Head i Trivium). Nowa wersja zawiera utwory dodatkowe nagrane na żywo: ‘Time/Use The Man’ i ‘Conjuring’ (wersja CD i digital). Pierwszy raz od 15 lat wydanie ukaże się na winylu. Wersja CD albumu nie była produkowana od 5 lat

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV