Kultowe płyty Kreatora doczekają się nowych wydań

Cztery kultowe płyty zasłużonej formacji Kreator doczekają się nowego wydania. Już w lutym na nowo będziecie mogli odkryć albumy: „Coma of Souls”, „Renewal”, „Cause for Conflict” i „Outcast”!

Absolutna ekstraklasa europejskiego thrash metalu, zespół, którego brzmienie wykroczyło daleko poza thrash, odciskając piętno na takich nurtach, jak death- czy black metal. Kreator sprzedał ponad dwa miliony egzemplarzy swoich albumów. W trakcie przeszło 35-letniej karierze niemieckiej legendy brzmienie grupy wielokrotnie się zmieniało, są jednak albumy, które zdobyły status absolutnie kultowych. Cztery z nich lada dzień doczekają się wznowienia.

Na CD i czarnym krążku ponownie ukażą się: „Coma of Souls” (1990 r.), „Renewal” (1992 r.), „Cause for Conflict” (1995 r.) i „Outcast” (1997 r.). Data premiery wszystkich czterech albumów została wyznaczona na 23 lutego.

Każde z nowych wydań będzie zawierać bonusowe nagrania.

Poniżej garść informacji od wydawcy:

Piąty album Kreatora, „Coma Of Souls”, wyszedł pod koniec okresu eksplozji thrash metalu, trwającego od lat osiemdziesiątych. Muzyka, która się na nim znalazła, zmieniła klasyczne brzmienie Kreatora, dodając do niego więcej melodii, które zbliżyły klimat jego grania do takich muzyki grup, jak Iron Maiden czy Judas Priest. Album spotkał się z uznaniem zarówno fanów, jak i prasy. „Coma Of Souls” to album, który był mocnym i odważnym posunięciem dla zespołu. Pokazał odwagę muzyków, którzy nie zamierzali siedzieć w wygodnych ramach swojego gatunku, ale zdecydowali się wkroczyć w nową dekadę ze śmiałym i nowoczesnym dźwiękiem, który zmienił nieco ich styl.

„Renewal” to pozycja szósta w dyskografii Kreatora, która ukazała się w październiku 1992 roku. Album był zaskoczeniem dla fanów, ponieważ muzyka, która się na nim znalazła, była daleka od tej, do której zespół przyzwyczaił słuchaczy. Tym samym Kreator śmiało odsunął się od łatki thrash metalowej kapeli, sporo ryzykując. Album, dzięki mocnym zastrzykom industrialnego metalu oraz elementów hardcore, okazał się jednak jednym z najciekawszych i zaskakujących dzieł w muzyce ekstremalnej początku lat dziewięćdziesiątych. W tamtym okresie cała ówczesna scena była zafascynowana brzmieniami grunge’u, Kreator dowiódł więc, że nadal potrafi być innowacyjny w swojej muzyce i zaskakiwać scenę świeżością nowych utworów.

„Cause For Conflict” został wydany w lipcu 1995 roku i był siódmym albumem grupy. To, co znalazło się na tym wydawnictwie, to zupełnie inna muzyczna ścieżka, którą Kreator wyznaczył poprzednią płytą, nie porzucając przy tym eksperymentów, które były tak charakterystyczne dla Renewal. Jednak nowe utwory miały sporo z klasycznego brzmienia grupy, jak singlowe utwory „Lost” i „Isolation”. Można dziś powiedzieć, że „Cause For Conflict” pozostaje jednym z najbardziej niedocenionych albumów grupy.

Z perspektywy czasu „Outcast” jest jednym z najbardziej innowacyjnych i najważniejszych albumów Kreatora. Ósmy studyjny album niemieckich gigantów metalu był zupełnie inny od tego, co zespół nagrywał do tamtej pory, a także od panujących na scenie brzmień nu-metalu i grunge’u. Już sam tytuł „Outcast” (z ang. wyrzutek) odpowiadał odczuciom samego zespołu na scenie w późnych latach 90. Sukces komercyjny albumu potwierdził jednak, że zespół nadal jest nie tylko mocno niezależny, ale i wyjątkowy.

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV