Kreator zapowiada specjalne wydawnictwo

Kreator podsumowuje dekadę pod skrzydłami legendarnej wytwórni Noise Records. Grupa zapowiada specjalne wydawnictwo „Under The Gullotine”. Sześć albumów na winylu, w tym kultowe „Pleasure To Kill” i „Extreme Agression”, a także dodatki, w tym pendrive z plikami .mp3 – oto co przygotowali niemieccy thrasherzy.

Historia Kreatora jest jak lot odrzutowcem: zespół błyskawicznie wzbił się na najwyższy poziom metalowej elity. Zaczynali skromnie w niemieckim mieście Essen, gdzie pod nazwą Tormentor szlifowali pierwsze riffy w zamierzchłych latach 80. Ich demówki „Blitzkrieg” i „End Of The World” przechodziły z rąk do rąk w ówczesnym muzycznym undergroundzie i w ten sposób zespół zaistniał w społeczności fanów metalu. Fama przyniosła zainteresowanie początkującej wówczas niemieckiej wytwórni Noise Records, z którą grupa wkrótce podpisała kontrakt. Efektem tej umowy było sześć albumów. Dzięki nim niemiecka formacja stała się kapelą z pierwszej ligi, jaką pozostaje do dziś.

Ich debiutancki longplay „Endless Pain” był istnym barbarzyństwem. Surowość i brutalność tej muzyki ściągnęła uwagę metalheadów. Kolejny album „Pleasure To Kill”, wydany w 1986 r., uchodzi za pierwszy z klasyków zespołu. Wprowadzając zróżnicowane tempo w swoich utworach, przy tym nie porzucając okrucieństwa brzmienia, Niemcy zawiesili poprzeczkę bardzo wysoko samym sobie i innym grupom. Kolejny krążek, wydany rok później „Terrible Certainty”, dodatkowo ugruntował reputację Kreatora. W 1989 r. zespół zamknął triumfalnie dekadę albumem „Extreme Agression”. Jest to po dziś dzień najlepiej sprzedającą się pozycja w dyskografii Kreatora. Mimo tego sukcesu status opus magnum należy do płyty „Coma of Souls” wydanej rok później. To ona scementowała pozycję Kreatora jako klasyków thrash metalu.

Box set „Under The Guillotine” celebruje dyskografię Kreatora jako perłę w koronie katalogu Noise Records i jest kolekcją pierwszej dekady zespołu. Wydawnictwo zawiera sześć winyli, 40-stronicową książeczkę ze zdjęciami, wypowiedziami, a także tekstami utworów. Bonusem jest pendrive w kształcie figurki demona z logo zespołu, zawierający pliki .mp3 ze wszystkimi utworami z rozszerzonych wersji albumów.

Premiera wydawnictwa 26 lutego.

Szczczegóły znajdziecie na stronie https://kreator.lnk.to/GuillotinePR

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV