Koncerty Eliminacji do Pol’and’Rock Festival odwołane

W związku z zagrożeniem epidemiologicznym związanym z rozprzestrzenianiem się w Europie koronawirusa Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zdecydowała o zmianie formuły koncertów Eliminacji do Pol’and’Rock Festival. Nie odbędą się dotychczas zapowiadane koncerty z udziałem publiczności.

Artyści, którzy zakwalifikowali się do półfinałów Eliminacji, zostaną zaproszeni do wystąpienia przed jury w innych terminach, na koncertach bez udziału publiczności. Występy te będą transmitowane w internecie. Będzie można w nich uczestniczyć wirtualnie. Transmisje odbędą się w dniach 24 maja, 13 czerwca i 28 czerwca. Jury dokona wyboru po koncertach półfinałowych, nie odbędzie się koncert finałowy Eliminacji.

– Bezpieczeństwo uczestników organizowanych przez nas wydarzeń jest dla nas najważniejsze. Obserwujemy sytuację i w obliczu doniesień medialnych o rozprzestrzenianiu się koronawirusa nie podejmiemy ryzyka organizacji zamkniętych koncertów w wypełnionych po brzegi klubach. Wiemy, że uczestnicy koncertów ufają nam jako odpowiedzialnemu organizatorowi, i nie możemy tego zaufania zawieść, ryzykując nawet w minimalnym stopniu ich zdrowiem. Dlatego w tym roku Eliminacje wyjątkowo będą wyglądały inaczej – komentuje Jurek Owsiak, prezes zarządu WOŚP i twórca Pol’and’Rock Festival.

Eliminacje do Festiwalu Pol’and’Rock odbywają się po raz dwunasty. Jest to forma konkursu dla początkujących polskich wykonawców, w którym nagrodą jest szansa występu na „najpiękniejszym festiwalu świata”. Na Eliminacje składają się dwa etapy: w pierwszym jury ocenia przesłane do Fundacji płyty zespołów i na ich podstawie zaprasza kilkadziesiąt z nich do występów na półfinałach, będących drugim etapem Eliminacji.

Do tej pory dzięki Eliminacjom na scenach Pol’and’Rock Festival wystąpili m.in. Enej, Ørganek, Nocny Kochanek i wielu, wielu innych.

– Na pewno w tym roku będzie nam trudniej dokonać wyboru, bo niezwykle ważną i także ocenianą przez nas cechą artysty jest umiejętność interakcji z publicznością i sceniczna charyzma. Ale obecna sytuacja jest także testem na artystyczną dojrzałość muzyków. Chcemy się z nimi spotkać, wysłuchać ich wykonań i wybrać tych, których zobaczymy w tym roku w Kostrzynie nad Odrą. Szanse wykonawców będą równe, bowiem decyzja o zmianie formuły dotyczy wszystkich koncertów. A publiczność będzie z nami, choć tym razem wirtualnie – dodaje Krzysztof Dobies, rzecznik prasowy Pol’and’Rock Festival i członek jury.

Pol’and’Rock Festival odbędzie się między 30 lipca a 1 sierpnia w Kostrzynie nad Odrą. Dotychczas ogłoszone gwiazdy imprezy to m.in. Jinjer, While She Sleeps, Static-X i Clutch.

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV