Kolejny raper jak gwiazda rocka. Ty Dolla $ign gra Nirvanę

Po raz kolejny przekonujemy się, że hip-hopowcy lubią poczuć się jak gwiazdy rocka. Tym razem swoim zamiłowaniem do Nirvany podzielił się raper Ty Dolla $ign, który wrzucił do sieci nagranie ze spontanicznym coverem „Smells Like Teen Spirit” Nirvany.

W ubiegłym roku pisaliśmy o koncercie online z muzyką Nirvany, który zorganizował raper Post Malone, łącząc go ze zbiórką pieniędzy na walkę z pandemią koronawirusa. Niewykluczone, że podobne show chętnie dałby jego kolega po fachu Ty Dolla $ign. Autor m.in. wiralowego „Or Nah” udowodnił, że też potrafi zagrać Nirvanę.

Ty Dolla $ign wrzucił do sieci video ze spontanicznym wykonaniem „Smells Like Teen Spirit” Nirvany. Materiał został nagrany na próbie w spontanicznych warunkach, a wszystko zaczęło się w momencie, gdy gwiazdor rapu zagrał główny riff największego przeboju legendy grunge’u. Jego kapela błyskawicznie podchwyciła temat i efektownie zaimprowizowała pozostałe partie. Wyszło co najmniej nieźle.

Nagranie możecie zobaczyć poniżej.

To, w jaki sposób hip-hopowcy aspirują do miana rockmanów, jest jednym z najciekawszych zjawisk w przemyśle muzycznym ostatnich lat. Dobrym przykładem jest wspomniany wcześniej Post Malone, który kumpluje się z Ozzym Osbournem i nagrał z nim nawet wspólny numer, a także raper MGK, dający upust swoim pop-punkowym inspiracjom, grając wspólnie z Travisem Bakerem z formacji Blink-182. Gwiazdy pop idą podobną drogą, by wspomnieć o Miley Cyrus i jej rockowym albumie, jednym z największych muzycznych bestsellerów ubiegłego roku (z „Plastic Hearts” Miley podbiła m.in. zestawienie Billboard’s Top Rock Albums).

CZYTAJ TEZ: MILEY CYRUS PRACUJE NAD ALBUMEM Z UTWORAMI METALLIKI. „NOTHING ELSE MATTERS” JUŻ NAGRAŁA

Czy w Polsce doczekamy się podobnych zwrotów akcji? Cóż, niedawno pisaliśmy o wspólnej kolacji popularnego rapera Malika Montany i Tilla Lindemanna z Rammstein, ale to chyba byłoby już trochę za dużo…

 

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV