Kolejni artyści zagrają na wirtualnym Pol’and’Rock Festival

W tym roku publiczność „najpiękniejszego festiwalu świata” nie będzie miała okazji spotkać się na kostrzyńskim polu. Zamiast tego wszyscy festiwalowicze będą mogli wziąć udział w Pol’and’Rock Festival 2020 w wersji online. Do grona artystów, którzy zagrają na wirtualnym festiwalu, dołączyli właśnie Urszula, Acid Drinkers i Farben Lehre.

Tegoroczny Pol’and’Rock Festival zapowiadał się znakomicie. Koncerty takich zespołów, jak Jinjer, While She Sleeps czy Static-X, były wydarzeniami, na które warto było czekać. Ostatecznie w związku z pandemią koronawirusa Pol’and’Rock został jednak odwołany.

Jerzy Owsiak i jego ekipa nie należą do tych, którzy łatwo się poddają. Organizatorzy Pol’and’Rock zareagowali błyskawicznie, przenosząc imprezę do sieci. Wirtualny festiwal potrwa trzy dni. Będą to trzy dni pełne koncertów i atrakcji.

W poniedziałek, 29 czerwca, w programie „Zaraz Będzie Ciemno” na antenie Antyradia szef Fundacji WOŚP ogłosił kolejne trzy zespoły, które zagrają na Pol’and’Rock.

Ikona polskiej muzyki rockowej

Jedna z najbardziej cenionych polskich artystek rockowych, piosenkarka, autorka tekstów, aktorka. Urszulę można śmiało nazwać matką chrzestną Najpiękniejszego Festiwalu Świata – wokalistka gościła na amerykańskim festiwalu Woodstock’94, który zainspirował Jurka Owsiaka do stworzenia Przystanku Woodstock, i zagrała na pierwszych czterech edycjach festiwalu w Czymanowie, Szczecinie Dąbiu i w Żarach.

W 1996 roku wydała płytę „Biała Droga”, która ugruntowała jej pozycję jako ikony muzyki rockowej. Piosenki „Na sen”, „Konik na biegunach”, czy „Niebo dla ciebie” to mocne rockowe utwory unurzane w charakterystycznej dla twórczości Urszuli wrażliwości. Trudno jest na jednym tchem wymienić wszystkie przeboje Urszuli, która z niezmienną od lat pasją podchodzi zarówno do tworzenia muzyki, jak i do koncertowania. Piosenkarka ma w dorobku 10 albumów studyjnych, 4 krążki koncertowe, w tym nagranie jej poruszającego występu na Nocnej Scenie Akademii Sztuk Przepięknych z 2015 roku, podczas którego piosenkarka zabrała festiwalową publikę w rockową podróż do początków Przystanku Woodstock.

Koncert artystki, podobnie jak występy innych muzyków i spotkania z gośćmi Akademii Sztuk Przepięknych będą transmitowane na żywo ze studia w Warszawie, między innymi na profilu Pol’and’Rock Festival na Facebooku oraz na kanale KręciołaTV na YouTube.

Kwasożłopy z Acid Drinkers

Poznańska formacja thrashmetalowa zagra podczas internetowej odsłony Pol’and’Rock Festival . Acid Drinkers zaserwują mocne uderzenie wielbicielom heavymetalowego grania, tym razem wprost z festiwalowego studia w Warszawie.

Kapela Acid Drinkers jest obecna na polskiej scenie metalowej od 1986 roku. Założona w Poznaniu z inicjatywy wokalisty i basisty Titusa oraz gitarzysty Litzy kapela zadebiutowała w 1990 roku. Wydana wówczas płyta „Are You a Rebel” zawierała nowatorskie, jak na polską scenę muzyczną początku lat dziewięćdziesiątych, kawałki utrzymane w stylistyce thrash metalu. Mocne uderzenie i brutalne aranżacje charakteryzują się powalającymi, wymagającymi mistrzowskich umiejętności riffami gitarowymi, częstymi zmianami rytmu i skomplikowanymi solówkami.

W tym roku stylowi thrash metalowcy z Poznania zagrają w sobotę, podczas internetowej edycji Pol’and’Rock Festival. Festiwalowe koncerty i spotkania transmitowane będą, między innymi, na profilu Pol’and’Rock Festival na Facebooku i na kanale KręciołaTV na YouTube.

Płoccy punkowcy z Farben Lehre

Klasyka polskiego punka zagości na internetowej odsłonie Najpiękniejszego Festiwalu Świata. Farben Lehre to zespół, który zdefiniował muzykę punkową w Polsce, jednocześnie pozostając wiernym ideałom wolności, braku pokory, i muzycznej niezależności.

Farben Lehre to założona w 1986 roku kapela punkowa. Muzycy z Płocka wydali swoją pierwszą płytę w 1991 roku. Krążek zatytułowany „Bez Pokory” to kolekcja energetycznych, głośnych, pełnych mocy utworów, które pomogły zdefiniować oblicze polskiej muzyki punkowej. W swojej muzyce Farben Lehre łączy mocne punkowe uderzenie z żywiołowym brzmieniem reggae i inspiracjami zaczerpniętymi z rocka alternatywnego.

Kapela występowała u boku artystów takich jak The Exploited, GBH, czy Die Toten Hosen. Muzycy z Farben Lehre stworzyli wyjątkową punk-rockową trasę koncertową. Punky Reggae Live Tour stanowi dowód na to, że muzyka punk pozostaje ważnym i wciąż aktualnym gatunkiem muzycznym.

W tym roku bywalcy Najpiękniejszego Festiwalu Świata zagrają live z festiwalowego studia w Warszawie. Koncerty i spotkania transmitowane będą, między innymi, na profilu Pol’and’Rock Festival na Facebooku i na kanale Kręcioła.TV na YouTube.

„Najpiękniejsza domówka świata”

Pol’and’Rock Festival (wcześniej Przystanek Woodstock) to największy w Polsce i jeden z największych w Europie festiwali muzycznych organizowany od 1995 r.

26. edycja wydarzenia, która odbędzie się w terminie 30 lipca – 1 sierpnia 2020 roku, przybierze formę festiwalu online, w czasie którego publiczności zaprezentuje się kilkudziesięciu wykonawców, a w ramach Akademii Sztuk Przepięknych odbędą się spotkania z wybitnymi osobistościami świata kultury, polityki i sportu. Dotychczas, wśród ogłoszonych zespołów znalazły się happysad, Romantycy Lekkich Obyczajów, Majka Jeżowska, Kwiat Jabłoni, Raz Dwa Trzy, Pull the Wire, Łydka Grubasa, Nocny Kochanek, Renata Przemyk, Jelonek oraz Piotr Bukartyk. Gośćmi ASP będą bracia Sekielscy, Ewa Ewart, Janusz Gajos i Andrzej Mleczko.

fot. materiały prasowe

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV