Kiss zagrają w Polsce w 2020. Zespół przedłuży pożegnalną trasę

Wbrew wcześniejszym zapowiedziom Kiss nie zamierzają przedwcześnie schodzić ze sceny. Zespół przedłuży pożegnalną trasę koncertową. Z nieoficjalnych informacji wynika, że Kiss ponownie odwiedzą Polskę w 2020 r.!

Jeśli wierzyć informacjom podanym przez serwis Ultimate Classic Rock, Kiss niebawem ogłoszą 75 dodatkowych koncertów. Serwis zdradził wszystkie szczegóły. To już właściwie pewne: 15 lipca polscy fani Kiss będą mieli okazję jeszcze raz pożegnać swoich idoli. Zespół ma wystąpić tego dnia w Gliwicach.

Trasa End Of The Road Tour w sumie potrwa do początku 2021 r. Swój ostatni koncert Amerykanie zagrają w rodzinnym mieście, czyli w Nowym Jorku.

Skok na kasę, a może chęć pożegnania się z rozmachem? Poprzestańmy na odnotowaniu, że pierwsza pożegnalna trasa Kiss miała miejsce już w latach 2000-2001. Grupa zagrała wówczas 142 koncerty, po czym… ogłosiła kolejne światowe tournée.

Członkowie Kiss dopiero co „pożegnali się” z polską publicznością. Zespół wystąpił 18 czerwca tego roku w krakowskiej Tauron Arenie. Koncert legendarnych rock’n’rollowców organizowała agencja Live Nation.

– Naprawdę kończymy – w 2018 r. deklarował Gene Simmons, lider Kiss. – Mam 69 lat. Wciąż mam na głowie kilka włosów i jeszcze więcej na plecach, ale to musi być prawda, skoro noszę buty na ośmiocalowym podwyższeniu, a mój strój na scenę waży przynajmniej 18 kilogramów. Do tego muszę pluć ogniem, latać w powietrzu i robić inne rzeczy. Jeśli wsadzisz w moje buty Jaggera i Bono, którzy obaj są świetni, zejdą w pół godziny.

– Jesteśmy najciężej pracującym zespołem w tym biznesie – podkreśla Simmons. – To dobry czas, by odejść. Odejść z godnością, dalej to robiąc. To będzie długa trasa. Potrwa 2 albo 3 lata, może nawet trochę dłużej – stwierdził Simmons.

Skład Kiss tworzą obecnie Paul Stanley, Tommy Thayer, Gene Simmons i Eric Singer.

Merch Kiss znajdziecie na RockMetalShop.pl via [link]

fot. (CC BY-SA 4.0)

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV