Kiedy nowy album Guns N’ Roses? „Dopiero co zaczęliśmy”

Wszystko wskazuje na to, że fani Guns N’ Roses wkrótce doczekają się długo wyczekiwanej nowej płyty rockowej legendy. Wiemy już, że album powstaje. Kiedy dokładnie możemy się go spodziewać? Prace nie są na zaawansowanym etapie. „Dopiero co zaczęliśmy” – przyznaje Slash.

– Zaczęliśmy prace nad nowym materiałem – z końcem maja w wywiadzie dla radia 101 WRIF oznajmił Slash. Muzyk jasno dał do zrozumienia, że przeciek, zgodnie z którym Slash miał na przełomie kwietnia i maja spotkać się z Axlem Rosem w jego domowym studiu, był prawdą.

Nieco więcej światła na kulisy powstawania płyty gitarzysta rzucił w najnowszym wywiadzie dla magazynu „Rock Cellar”.

– Zanim doszło do tego, że każdy mógł o tym przeczytać, sprawa przekształciła się w coś większego niż to, o czym bezpośrednio mówiłem. Jest materiał, nad którym Axl pracował i prawdopodobnie wystarczy go na zrobienie całej płyty, jeśli to wszystko zbierzemy – zdradził Slash.

– Cała sprawa z wejściem do studia i zrobieniem tej płyty ze mną, Duffem i tak dalej wygląda tak, że dopiero co zaczęliśmy. Trudno cokolwiek powiedzieć – dodał gitarzysta.

– Każdy dostał demówki i każdy ma swój materiał. To kwestia skupienia się na tym – podsumował muzyk.

Przypomnijmy: Guns N’ Roses mają za sobą głośną trasę Not In This Lifetime Tour. W międzyczasie zespół dwukrotnie wystąpił w Polsce: 20 czerwca 2017 r. w Gdańsku i 9 lipca 2018 r. w Chorzowie.

Ostatnim albumem Guns N’ Roses pozostaje „Chinese Democracy”, album wydany w listopadzie 2008 r. W nagraniach nie wzięli jednak udziału Slash i Duff McKagan z obecnego (i pierwotnego) składu Guns N’ Roses.

Koszulki, płyty, a także najnowszą biografię Guns N’ Roses autorstwa Micka Walla znajdziecie na RockMetalShop.pl via [link]

Dodaj komentarz

ROCKMETALNEWS TV